Флеш (комікс)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ФлешБулька з коміксів для шаблону.png
The Flash
Флеш (New52).png
Обкладинка українського видання
Загальні дані про видання
Видавець США «DC Comics»
Україна «Рідна Мова»
Країна США США
Мова англійська
Формат лінійка коміксів, томи
Дата публікації
Список
 • (Vol. 1)
  Лютий – Березень 1959 - жовтень 1985
  (Vol. 2)
  червень 1987 – березень 2006
  жовтень 2007 – лютий 2009
  (Vol. 3)
  червень 2010 – липень 2011
  (Vol. 4)
  листопад 2011 – липень 2016
  (Vol. 5)
Головні герої

(Vol. 1, 3, 4, 5)
Флеш (Баррі Аллен)
(Vol. 2)

Флеш (Воллі Вест)
Творча команда
Творець(і) Френсіс Манапул, Брайан Буччеллато
Сценарист(и)
Список
 • (Vol. 1):
  Джон Брум
  Ґарднер Фокс
  Френк Роббінс
  Кері Бейтс
  Стів Гербер
  Роберт Каніґгер
  Мартін Паско
  (Vol. 2):
  Майк Барон
  Джефф Джонс
  Вілл'ям Месснер-Лоєбс
  Марк Вейд
  (Vol. 3):
  Джефф Джонс
  (Vol. 4):
  Френціс Манапуль
  Роберт Вендітті
  Браян Буццеллатто
  Ван Дженсен
  (Vol. 5):
  Джошуа Вілл'ямсон
Художник(и)
Список
 • (Vol. 1):
  Карміне Інфантіно
  Ґіл Кейн
  Ірв Новік
  Дік Діллін
  Дік Джордано
  Ніл Адамс
  Майк Грелль
  Алекс Сав'юк
  (Vol. 2):
  Джексон Ґюйс
  Ґреґ Ларок
  Пол Пеллетіер
  Салвадор Ларрока
  Говард Портер
  Майк Віерінґо
  (Vol. 3):
  Френціс Манапуль
  Скотт Колінс
  (Vol. 4):
  Френціс Манапуль
  Бретт Бут
  Джійсз Меріно
  (Vol. 5):
  Карміне Ді Джандоменіко
Колорист(и)
Список
 • (Vol. 1):
  Джо Ґієлла
  Мерфі Андерсон
  Вінс Коллетта
  Френк Мак-Лаґглін
  (Vol. 2):
  Ларрі Маглстедт
  (Vol. 4):
  Норма Рапмунд
Технічні дані про видання
К-сть сторінок 168-192
К-сть випусків Головна серія
The Flash (Volume 4) #1—52
Щорічники
The Flash Annual (Volume 4) #1—4
Спеціальні випуски
The Flash: Futures End #1
Переклад українською
Перекладач(і) Вікторія Калина, Микита Янюк

The Flash (укр. Флеш) — триваюча лінійка коміксів за участю однойменного супергероя DC Comics. Першим втіленням персонажа був Джей Ґаррік, який з'явився у Flash Comics #1. Після того, як Баррі Аллен став Флешем, він взяв на себе нумерацію Flash Comics коміксів, а минула серія була перейменована у The Flash.

Хоча The Flash є основою серією DC Comics, проте серія була декілька разів скасована і перезавантажена. Перша серія з участю Баррі Аллена була скасована у випуску #350, через смерть персонажа, у результаті подій Crisis on Infinite Earths. Коли Воллі Вест змінив Аллена як Флеша, нова серія почалася з нової нумерації у червні 1987 року. Ця серія була ненадовго скасована у 2006 році після Infinite Crisis[en], але була перезапущена з первісної нумерацією у 2007 році, проте знову була скасована у 2008 році після повернення Баррі Аллена в Final Crisis[en] і The Flash: Rebirth[en]. Серія була відроджена, та отримала третій том від письменника Джефа Джонса та художника Френсіса Манапуля[en] після завершення події в 2010 році під назвою Blackest Night[en].

Четвертий том був запущений у 2011 році в рамках The New 52.

П'ятий том розпочався у 2016 році в рамках DC Rebirth[en].

Історія[ред. | ред. код]

Volume 1[ред. | ред. код]

1959–1985[ред. | ред. код]

Volume 1 розпочався з Баррі Аллена у ролі Флеша, серія взяла на себе нумерацію початкової серії «Flash Comics» з випуском #105 (березень 1959 року), написаним Джоном Брумом і намальованим Карміні Інфантіно. Історик коміксів Ліс Деніелс зазначив, що «The Flash» була модернізованою версією багатьох речей, які були раніше, але зроблені з такою обережністю і чуттям, що персонаж здавався новим для нових поколінь шанувальників. Співпраця Брума і Інфантіно призвело до появи декількох суперлиходіїв, багато з яких стали частиною Вигнанців. Дзеркальний майстер вперше з'явився у випуску #15, а в наступному випуску дебютували: Горила Ґродд і Пієд Пайпер. Капітан Бумеранг вперше кинув виклик Флешу у випуску #117 (грудень 1960 року), а лиходій 64-го століття Абра Кадабра був представлений у випуску #128 (травень 1962 року). Ще один лиходій з майбутнього - Професор Зум - вперше з'явився у випуску #139 (вересень 1963).

Кід Флеш та Тягуча-людина були відповідно представлені у випусках #110 і 112 як нові союзники Флеша. Одним з найбільш важливих випусків цієї епохи був #123 (вересень 1961 року), у якому фігурувала історія під назвою «Flash of Two Worlds» (укр. Спалах двох світів). У ньому Аллен зустрічає свого попередника Джея Ґарріка, коли Баррі випадково перенісся у паралельний всесвіт, де існував Ґаррік. У цій попередній послідовності Ґаррік і інші персонажі Золотого століття існували тільки як персонажі альтернативного всесвіту тодішніх коміксів DC. Це призвело до появи нової концепції на стадії формування того, що стане всесвітом DC, і саме це породило теперішню концептуалізацію, в яка представляє "мультивсесвіт."

Баррі Аллен одружився зі своєю давньою коханою Айріс Вест у випуску #165 (листопад 1966). Останнім випуском Інфантіно став #174 (листопад 1967), у наступному випуску Росс Андру став новим художником серії, а також показав другу гонку між Флешем і Суперменом, двома персонажами, відомими своїми надшвидкісними здібностями.

У серії представлені метафізичні історії з участю творців коміксів, які з'являються у пригодах Флеша, таких як «Flash — Fact Or Fiction» (укр. Флеш — Вигадка чи міф) у випуску #179, в якому Флеш виявляється на "Earth Prime". Він зв'язується з "єдиною людиною на Землі, яка може повірити у його фантастичну історію і дати йому гроші, які йому потрібні. Редактор цього коміксу про Флеша!" Джуліус Шварц допомагає Флешу побудувати космічну бігову доріжку, щоб він міг повернутися додому. Кілька років по тому, давній письменник серії Кері Бейтс вписав себе в історію у випуску #228. Через чотири місяці після відміни своєї власної серії, Зелений Ліхтар почав з'являтися у серії The Flash #217 (серпень-вересень 1972) і з'явився в більшості випусків починаючи з The Flash #246 (січень 1977), поки його власна, сольна, серія не була продовжена. Шварц, який редагував серії з 1959 року, покинув серію з випуском #269 (січень 1979 року).

Бейтс написав The Flash #275 (липень 1979), де дружина головного героя, Айріс Вест Аллен була убита. Дон Гек став художником серії з номером #280 (грудень 1979) і малював її до #295 (березень 1981). The Flash #300 (серпень 1981) був у форматі доларових коміксів і показав історію Бейтса і Інфантіно. Доктор Фейт був показаний у сюжеті серії який тривав з випуску The Flash #306 (лютий 1982) до #313 (вересень 1982) написані Мартіном Паско і Стівом Ґербером та намальована Кітом Ґіффеном. У середині 1980-их роках у серії відбулася велика зміна. Флеш ненавмисно вбиває вбивцю своєї дружини - Зворотнього Флеша - у The Flash #324 (серпень 1983). Це призвело до широкої сюжетної лінії під назвою «The Trial of the Flash» (укр. Випробування Флеша), у якій герой зіткнувся з наслідками своїх дій. Бейтс став редактором, а також автором серії The Flash в цей час і курирував нею до її ж скасування у 1985 році. У 2011 році, сюжет The Trial of the Flash був зібраний у томі серії, під назвою Showcase Presents.

Незадовго до смерті Баррі Аллена під час «Crisis on Infinite Earths», серія була скасована з випуском #350 (жовтень 1985). В останньому випуску Crisis on Infinite Earths, Воллі Вест, раніше відомий як помічник Аллена - Кід Флеш, заявив про свій намір взяти мантію свого дядька і стати новим Флешем.

Volume 2[ред. | ред. код]

1987–2006[ред. | ред. код]

Через те що, Воллі Вест став головним героєм серії, Флеш в основному працював у Кейсоунт Сіті. Друга серія була запущена письменником Майком Бароном і художником Джексоном Ґисом у червні 1987 року. З довго забігу, особливо письменнів Марк Вейда і Джеффа Джонса, другий том направив серії у іншому напрямку, включаючи замість Баррі Аллена, новго головного героя Воллі Веста, який був більш збитковим. Цей Флеш не міг постійно підтримувати свою супер-швидкість через сівій гіперметаболізм і споживання гігантську кількість їжі, щоб продовжувати працювати на максимальній швидкості. Це метаболічне обмеження пізніше буде адаптовано персонажу Баррі Аллена у телевізійного серіалу «Флеш» (1990-91 років), а також у новому серіалі з тією ж назвою «Флеш», який дебютував у 2014 році, хоча у цьому - проблема було не така важлива.

Перебування Марка Вейда у серії в 1990-х роках повернуло більш традиційні аспекти Флеша з епохи Баррі Аллена: реформувавши Вигнанців, деякі з яких були новими втіленнями старих персонажів, що принесло більше науково-фантастичний/фентезійний аспект у серії, який був втрачений у серії Флеш з моменту відходу Аллена. Вейд зробив Воллі Веста набагато могутнішим, намагаючись вивести його з тіні Баррі Аллена і Джея Ґарріка. Вейд і художник Майк Вієрінґо вписали персонажа Імпульс у випуску #92 (липень 1994 року). Воллі Вест одружився з Ліндою Парк у номері #142 (жовтень 1998 року).

Коли сценарист Джефф Джонс вступив у творчу команду серії з випуском #164 (вересень 2000 року), він переорієнтував персонажа на деякі аспекти Срібного століття, Витративши окремі проблеми на побудову психології різних шахраїв. Джонс створив персонажа Зум, третій із Зворотніх флешів, і конкретизував набір персонажів Кейсон Сіті у спробі зробити його унікальним у порівнянні з іншими вигаданими містами DC, такими як Метрополіс або Ґотем-Сіті.

Після події «One Year Later» і зникнення Воллі Веста у «Infinite Crisis», DC скасувала серію Flash (Vol. 2) з випуском #230 (березень 2006) на користь нової серії, в головній ролі Барта Аллена як Флеша. Нова серія під назвою The Flash: the Fastest Man Alive, випустила усього 13 випусків і закінчилася смертю Барта. Марк Вейд коротко повернувся до серії у 2007 році, коли серія відновилася з #231, щоб повернути Воллі Веста, але була знову скасована у випуску #247 наприкінці 2008 року з поверненням Баррі Аллена через події у серії Final Crisis. Прийшовши з серії Final Crisis, сценарист Джефф Джонс і художник Ітан Ван Сківер створили «Flash: Rebirth» - міні-серію з 6 випусків, у якій Баррі Аллен повернувся до ролі іконної персонажа всесвіту DC. Баррі Аллен також є невід'ємним персонажем в у кросовер-події «Blackest Night» і мав однойменну обмежену серію, прив'язану до головної події.

Volume 4[ред. | ред. код]

The New 52[ред. | ред. код]

Докладніше: The New 52

У вересні 2011 року The New 52 перезавантажило послідовність DC. У цій новій часовій лінії DC Comics відновило серію The Flash з випуском #1, з сценарієм та малюнком від Френсіса Манапуля та Браяна Букчеллато. Як і усі серії, пов'язані з перезапуском DC, Баррі Аллен, з виду, приблизно на п'ять років молодше попереднього втілення персонажа. Супергерої в цілому з'явилися лише за останні п'ять років і розглядаються в кращому випадку з підозрою, а в гіршому - з відвертою ворожістю. У цій новій послідовності, шлюбу Баррі з Айріс Вест не було, замість цього він перебуває у відносинах з давньою співробітницею Петті Співот. У цій новій серії, Флеш все глибше пізнає Силу швидкості, збільшуючи свої розумові здібності, проте все ще намагається повністю зрозуміти свої сили, над якими він ще не володіє повним контролем.

Як показано у випуску #0 цієї серії, батько Баррі Аллена був ув'язнений за вбивство своєї дружини. Хоч докази, звиду, і вказують на провину його батька, Баррі намагається довести невинність свого батька. Вбивство сталося незабаром після того, як Баррі повернувся переможцем зі школи орфографії. Баррі помістив трофей, який він виграв, на могилі своєї матері в її пам'яті. Баррі також з'явився у другому випуску серії Ліга Справедливості, ставши постійним учасником основного складу.

Сценарист Роберт Вендітті ті Ван Дженсен і художник Бретт Бут стали новою творчою групою серії The Flash з випуску #30 (червень 2014).

Volume 5[ред. | ред. код]

DC Rebirth[ред. | ред. код]

Докладніше: DC Rebirth

З початку DC Rebirth Баррі більше не є єдиний Флешем. Виявилось, що Воллі Вест був втрачений у Силі швидкості протягом десяти років, та зрозумів за цей час, що Баррі не несе відповідальності за зміну часової лінії після кризи «Flashpoint», насправді невідома сутність використовувала подорож Баррі в часі як можливість фундаментально змінити реальність. Наслідки недавнього сюжету Darkseid War дозволили Воллі спробувати зв'язатися зі своїми колишніми друзями в надії щоб повернутися, або попередити їх про істину, але кожна спроба змушувала його впадати далі у Силу швидкості. Зрозумівши, що навіть Лінда (його традиційна "громовідвід") не пам'ятає його, Воллі занурився в запустіння і вирішив постати перед Баррі в останній раз, щоб подякувати йому за життя, яке він дав йому. Перед тим, як Воллі зник, Баррі почав згадуваним його і витягнув з Сили швидкості. Після драматичного возз'єднання, Воллі попередив Баррі про справжнє джерело усіх змін і про грядущі небезпеки. Баррі тепер розуміє, що часова лінія не є правильною після «Flashpoint», отже, це альтернативна часова лінія. Проте, він все ще не може згадати своє життя з часів до-Флешпоїнта, наприклад, таких людей, як Джей Ґаррік, і деталі його ворожнечі з Зворотнім Флешем / Еобардом Товном (який пам'ятає свою історію до-Флешпоїнта), до того ж, Баррі пам'ятає Воллі лише зі своєї нової історії тимчасової послідовності DC Rebirth.

Сюжет[ред. | ред. код]

The New 52 (2011-2016)[ред. | ред. код]

У вересні 2011 року The New 52 перезавантажило лінійки DC Comics. У цій новій шкалі DC Comics відновила The Flash з випуском #1, з написанням і мистецтвом, обробленим Френсісом Манапулом і Брайаном Букчеллато. Як і всі назви, пов'язані з перезапуском DC, Баррі Аллен, схоже, приблизно на п'ять років молодша попереднього втілення персонажа. Супергерої в цілому з'явилися лише за останні п'ять років і розглядаються в кращому випадку з підозрою, а в гіршому-з відвертою ворожістю. У цій новій наступності шлюб Баррі з Айріс Вест ніколи не відбувся, та замість цього він знаходиться у відносинах з давнім співробітником Петті Спивот. У цій новій серії спалах все глибше проникає в силу швидкості, збільшуючи його розумові здібності, все ще намагаючись повністю зрозуміти його сили, над якими він ще не володіє повним контролем.

Як показано у випуску #0 цієї серії, батько Баррі Аллена був поміщений у в'язницю за вбивство своєї матері. Хоч докази і вказують на провину його батька, Баррі намагається довести невинність свого батька. Вбивство сталося незадовго після того, як Баррі повернувся переможцем з школи орфографії, і Баррі помістив трофей, який він виграв на могилі своєї матері на честь її пам'яті. Баррі також є частиною основного складу відновленої серії Ліги Справедливості, дебютувавши у другому випуску серії.

Книга 1. Тільки вперед[ред. | ред. код]

Після удару блискавки та контакту з хімічними речовинами поліцейський-криміналіст Баррі Аллен з Централ-сіті перетворився на Найшвидшу Людину на Землі. Але дечого навіть йому не наздогнати. Після багаторічних пошуків помсти повертається один із найдавніших друзів Флеша. Його ні на крок не полишає невблаганна «зграя» — її чисельність зростає швидше, ніж Флеш устигає дати цьому раду. Тимчасом найзапекліший ворог Людини-блискавки замислив утечу з в’язниці суворого режиму «Айрон Гайтс». Він також хоче помститися і покінчити з Флешем із особистих мотивів, яких той поки що не бачить.

А всередині самого героя зріють нові неймовірні сили. Незрозумілі та непередбачувані, вони чекають виходу та живляться тією самою Силою Швидкості, що змушує Флеша бігти. Вони можуть стати його найсильнішою зброєю… або найбільшим прокляттям.

До збірки увійшли випуски серії The Flash #1-8.

Книга 2. Революція бунтарів[ред. | ред. код]

Вражений спалахом блискавки і облитий хімікатами, вчений Центральної міської поліції Баррі Аллен став найшвидшою людиною на Землі. Використовуючи енергетичне поле, зване Силою Швидкості, він застосовує свою швидкість та почуття справедливості, щоб захищати спокій світу будучи Флешем!

Злочинний Синдикат Флеша повернувся, і вони потужніші, ніж коли-небудь. Кожен з них хоче знищити саму швидку людину! Хто стоїть за їх раптовою організацією і чому вони переслідують свого колишнього лідера, Капітана Холоду? Флеш повинен думати швидше, щоб обігнати і пережити атаку!

До збірки увійшли випуски серії The Flash #9-12 та The Flash Annual #1.

Флеш. Книга 3. Війна з горилами[ред. | ред. код]

Його називають Королем Ґроддом. Він — правитель Горила сіті, міста дуже розумного і надзвичайно розвиненого виду мавп. Він вірить, що його обрано нести могутність Сили Швидкості, джерела дивовижних здібностей Флеша. Він вірить, що Флеш цю могутність украв. Він привів армію горил, щоб забрати її назад. І якщо Централ сіті доведеться зруйнувати, то так і буде. Щоб зупинити найстрашнішу загрозу з усіх, з якими зустрічався, Флеш мусить звернутися по допомогу до найменш імовірних кандидатів у союзники — тих самих Бунтарів, з якими бореться роками. Капітан Холод, Заклинач Погоди, Гітвейв, Майстер Дзеркал та Ґлайдер не мають вибору, окрім як битися разом з ненависним ворогом, бо якщо вторгнення Ґродда виявиться успішним, вони потраплять у рабство… разом з рештою людства. Чи зможуть Бунтарі й Червоний Спідстер забути про свої розбіжності, щоб встигнути врятувати Централ сіті? І навіть якщо це їм вдасться, то чи переживуть вони більшу загрозу, що готується поза полем зору — ту, що може скасувати усе, за що боровся Флеш?


Флеш. Книга 4. Навспак[ред. | ред. код]

Баррі Аллен у подобі Флеша насичується дивовижною Силою Швидкості, яка дозволяє йому рухатися, діяти й думати з надзвичайною стрімкістю. Але він не просто користується Силою Швидкості, а й сам творить її з кожним кроком. Подібний до динамо-машини, саме він і є тією могутністю, яка рухає час вперед.

Але тепер з’явився той, хто хоче обернути все навспак.

Блискавичний убивця прокрадається вулицями Централ Сіті в пошуках кожного, кого торкнулася Сила Швидкості. А отже, всі, хто має значення для Флеша, стали потенційними мішенями зловмисника. Із оберненим символом Флеша на грудях, він із кожною наступною жертвою всотує в себе все більше й більше сили. Його ціль — обернути хід часу, який підтримує Флеша.

Хто такий Навспак-Флеш? Яким жахливим чином він пов’язаний із Силою Швидкості… й Баррі Алленом? І чи зможе Флеш покласти край його шаленству, поки не пізно?

DC Rebirth (2016–теперішній час)[ред. | ред. код]

Українські видання[ред. | ред. код]

Назва Оригінальна назва Включенні випуски Оригінальна

дата публікації

Дата публікації українською Вид Номер Сторінки
The New 52
Флеш: Тільки вперед The Flash: Move Forward Flash (Vol. 4) #1-8 жовтня 2012 2017 Том 1 192
Флеш: Революція бунтарів The Flash: Rogues Revolution Flash (Vol. 4) #0
Flash (Vol. 4) #9-12
Flash Annual (Vol. 4) #1
серпня 2013 2018 Том 2 168
Флеш: Війна з горилами The Flash: Gorilla Warfare Flash (Vol. 4) #13-19 2014 22 березня 2019 Том 3 176
Незабаром
Флеш: Навспак The Flash: Reverse Flash (Vol. 4) #20-25 2014 2019 Том 4 176
Флеш: Уроки Історії The Flash: History Lessons Flash Annual (Vol. 4) #2
Flash (Vol. 4) #26-29
2015 2020 Том 5 144
Флеш: Час збіг The Flash: Out of Time Flash Annual (Vol. 4) #3
Flash (Vol. 4) #30-35
Flash: Futures End #1
2015 2021 Том 6 208
Флеш: Дикий Світ The Flash: Savage World Flash (Vol. 4) #36-40
Secret Origins (Vol. 3) #7
2016 2022 Том 7 144
Флеш: Зум The Flash: Zoom Flash Annual (Vol. 4) #3
Flash (Vol. 4) #41-47
2016 - Том 8 Н/Д
Флеш: Повний стоп The Flash: Full Stop Flash (Vol. 4) #48-52 2016 - Том 9 Н/Д
Rebirth
Флеш: Блискавка б'є двічі The Flash: Lightning Strikes Twice The Flash: Rebirth #1
The Flash (Vol. 5) #1-8
2017 - Том 1 Н/Д
Флеш: Швидкість темряви The Flash: Speed of Darkness The Flash (Vol. 5) #9-13 2017 - Том 2 Н/Д
Флеш: Перезавантаження бунтарів The Flash: Rogues Reloaded The Flash (Vol. 5) #14-20 2017 - Том 3 Н/Д
Флеш: Наляканий біг The Flash: Running Scared The Flash (Vol. 5) #23-27 2017 - Том 4 Н/Д
Флеш: Негатив The Flash: Negative The Flash (Vol. 5) #28-32 2018 - Том 5 Н/Д
Флеш: Холодний день у пеклі The Flash: Cold Day In Hell The Flash (Vol. 5) #34-38
Flash Annual (Vol. 5) #1
2018 - Том 6 Н/Д
Флеш: Ідеальний шторм The Flash: Perfect Storm The Flash (Vol. 5) #39-45 2018 - Том 7 Н/Д
Флеш: Війна Флешів The Flash: Flash War The Flash (Vol. 5) #46-51
Flash Annual (Vol. 5) #1
2018 - Том 8 Н/Д
Флеш: Розрахунок сил The Flash: Reckoning of the Forces The Flash (Vol. 5) #52-57 2019 - Том 9 Н/Д

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]