Dark Fall

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dark Fall
Розробник XXV Production
Видавець XXV Production
The Adventure Company
Акелла
Дата випуску 4 червня 2002 (Великобританія)
23 липня 2003 (по всьому світу)
Жанр Квест
Вікові
рейтинги
ESRB: T
PEGI: 12 +
PEGI: 11 + (FI)
USK: 12 +
Носій CD-ROM (1)
Платформа Windows
Рушій гри на основі Macromedia
Режим гри Одиночна гра
Системні
вимоги
Pentium 233 МГц CPU,
Керування Миша, клавіатура

Dark Fallбританський квест жанру хоррор 2002 року, що вийшов для ПК. Гра була створена однією людиною - Джонатаном Боаксом (Joanathan Boakes) і незалежно випущена у Великобританії 4 червня 2002 року компанією XXv Productions. У 2003 році гра була перевидана на території Великобританії, а також видана по всьому світу вже іншою компанією — The Adventure Company, отримавши назву Dark Fall: The Journal. У Росії гра була видана в 2004 році компанією "Акелла": назва в офіційній локалізації - Обитель темряви.

У 2004 році вийшло продовження гри під назвою Dark Fall II: Lights Out, а в 2009 вийшла третя частина гри — Dark Fall: Lost Souls.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри крутиться навколо старого готелю поряд із залізничною станцією, який, як виявляється згодом, заселений древньої надприродною силою. Головний герой гри прибуває в цей готель з метою допомогти своєму родичу, що займається архітектурними розробками, і незабаром розуміє що в готелі немає жодної живої душі - будівля оповита таємничими темними силами. Власне саме ці сили і не дали закінчити його братові-архітектору свій проект залізничного комплексу, а крім нього полонили ще незліченна безліч душ в минулому. Таким чином герой, якого темні сили з якоїсь причини не чіпають, приймається за розслідування таємниці готелю і драматичних подій, які відбулися в ньому в 40-х роках XX століттяа.

Графіка і геймплей[ред.ред. код]

Гра володіє досить низьким максимальним розширенням - 640 на 480. Гравець має обмежену можливість огляду простору в 90 градусів (причому повороти і руху не супроводжуються анімацією - гравець просто "переключається" між точками огляду). Це йому потрібно для огляду приміщень готелю, пошуку необхідних предметів і читання щоденників і записів, які гравець знаходить в номерах готелю. Також по ходу гри героєві належить вирішувати різні головоломки, багато з яких пов'язані з числами, а також з розкриттям різних скриньок, сейфів і т.п. Присутні й звичайні "квестові" завдання на застосування предметів інвентарю в певному місці.

У грі немає жодного NPC, тобто персонажа, якого гравець міг би зустріти, або з яким міг би поговорити. Часом гравець спілкується з привидами, але не бачить їх людських образів (лише чує голоси)

Система збережень Dark Fall в графічному плані виглядає дуже просто. При збереженні/ завантаженні гри на екрані виникає стандартне Windows - меню для збереження файлів. Сейв являє собою файл у форматі .txt, який при бажанні можна вільно відкрити і відредагувати програмою для читання подібних файлів, наприклад стандартною програмою Windows - Блокнотом".

Гра не має субтитрів.

Атмосфера[ред.ред. код]

Атмосфера гри, здебільшого, створюється за рахунок прояву різних звуків, які покликані складати атмосферу саспенса. Це звук незрозумілих голосів, звук пристрою, який сканує простір на наявність надприродною і психічної сили і т. д. Важливе значення а створення «страшної» атмосфери гри створює освітлення.

Посилання[ред.ред. код]