MobyGames

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
MobyGames
Логотип сайту
Скріншот сайту за липень 2007 року
URL www.mobygames.com
Комерційний Так
Тип Каталог комп'ютерних ігор, веб-форум
Реєстрація Необов'язкова, безкоштовна
Мова Англійська
Автор Джим Леонард (засновник)
Брайан Хірт
Девід Берк

MobyGames — веб-сайт, присвячений каталогізації комп'ютерних ігор, як минулого, так і сьогодення. Сайт містить велику базу даних комп'ютерних ігор. Мета веб-сайту — створювати якісні питання і відповіді (FAQ): «Щоб ретельно каталогізувати всю необхідну інформацію про комп'ютерні ігри (консольних та інших), а потім запропонувати її у вигляді якісних FAQ». На 2008 рік сайт включає в себе інформацію про більш ніж 85 ігрових платформах (консолях, комп'ютер ах і КПК, включаючи мобільні телефони) і більш ніж 24 000 іграх.

Опис[ред.ред. код]

На MobyGames інформація по всіх іграх знаходиться в реляційній базі даних, що дозволяє користувачеві отримати потрібну йому інформацію різними шляхами. Крім інформації про ігри, в базу даних входить інформація про розробників ігор, видавців. Крім того, вся інформація класифікується за часом, виробникам та платформ.

Ще однією особливістю бази даних MobyGames є угруповання ігор за серіями. Наприклад, всі ігри з серії Ultima включені в одну групу. Побічно пов'язані гри також згруповані разом, починаючи від угруповання ігор, подібних Тетріс у, і закінчуючи іграми, випущеними за ліцензіями (наприклад, ліцензії на Сімпсони).

Крім того, всі версії гри, призначені для випуску на різних ігрових платформах, також групуються. Ігри розділені за їх геймплей їм і подібністю. Тому, якщо дві гри мають однакову назву і / або ігрову ліцензію, але відмінний геймплей, то вони не потраплять в одну категорію. Саме тому такі ігри, як ігри серії Tom Clancy's Splinter Cell, які були випущені для платформ Xbox, PlayStation 2, Gamecube і ПК (Windows), не перебувають в одній категорії з іграми серії Splinter Cell, які були випущені для платформ Game Boy Advance і N-Gage, — у них повністю різний геймплей.

Інформаційне наповнення (контент) на сайт MobyGames додається на добровільній основі. Ідея схожа на Вікіпедію (майже будь-хто може завантажити на сайт свою інформацію) хоча і не ідентична. Анонімні користувачі не можуть додавати інформацію, кожна дія зареєстрованого користувача залишається в так званій «Історії» для аудиту (англ. auditing). Крім того, вся інформація, представлена на MobyGames, індивідуально перевірена користувачами і, перш ніж вона потрапляє до бази даних, вона багато разів перевіряється. Облікові записи користувачів є безкоштовними і вимагають тільки дійсну адресу електронної пошти.

На MobyGames присутній список людей, пов'язаних з розробкою ігор: ігрові програмісти, ігрові дизайнери (геймдизайнером), ігрові художники. Цей список формується на основі інформації, зібраної з новин про ігри, їх рецензії і так далі. Деякі розробники ігор «rap sheets» (як називає їх MobyGames) мають біографічні дані, аналогічно тому, як IMDb має дані про кіноартисти і творців фільмів.

Майже вся інформація по іграх включено до MobyGames. Кожна сторінка гри може містити рецензії, вільну інформацію по грі, оцінку гри, скріншоти (правила, що регламентують завантаження скріншотів, досить суворі і зобов'язують дотримуватися максимальної якості), відгуки (необмежена кількість), технічні специфікації до ігор, різні дрібниці, поради, великодні яйця, чіти, рекламу продукту та посилання для покупки або продажу гри. MobyGames не надає будь-які файли гри, демоверсії, патч і, так як засновники сайту вважають, що найкраще представити цю роль розробникам ігор. На сайті також немає новин про ігри та ігрової індустрії, так як, як вважають творці сайту, для цього є безліч інших сайтів. Однією з особливостей зареєстрованого користувача на MobyGames є можливість оцінювати гри в базі даних MobyGames. Ігри, що мають вищі оцінки, згодом позначаються і виділяються в відсортованих за жанрами, років і так далі списками. Існує також список під назвою «25 найкращих ігор всіх часів».[1]

Концепція та цілі[ред.ред. код]

Основна мета MobyGames полягає в тому, щоб ретельно каталогізувати всю інформацію про комп'ютерні ігри. На MobyGames є можливість додавання користувачами інформації для того, щоб інформація була максимально змістовною і точної по всіх можливих ігор, починаючи з 1970-х років і по сьогоднішній день.

Головним джерелом додавання нових даних є зусилля користувачів, на що і розраховували творці сайту при його розробці. Всі нові ігри та інші файли додаються на сайт користувачами і це дозволяє судити про популярність певних ігор і користь гравців. MobyGames дозволяє користувачам завантажувати власні роботи, пов'язані з ігор: проходження ігор, чіти, підказки, власноруч написані розповіді по грі і т. д.

Крім цієї інформації, користувачі можуть писати огляди з будь-якої розробляється грі. MobyGames поділяє і підтримує думку про те, що середня оцінка великої кількості користувачів є більш точної та об'єктивної, ніж середня оцінка кількох професійних журналістів.

Історія[ред.ред. код]

Веб-сайт MobyGames був заснований 1 березня 1999 року Джимом Леонардом (англ. Jim Leonard), Брайяном Хертом (англ. Brian Hirt) і Девідом Берком (англ. David Berk), трьома шкільними друзями. У Леонарда була ідея обміну інформацією про комп'ютерні ігри широкою аудиторією; ця ідея була виконана на MobyGames. Девід Берк приєднався до команди засновників після 18 місяців з початку старту сайту, але все ж таки вважається одним із засновників сайту

Спочатку в базу даних MobyGames записувалися тільки ігри під DOS і Windows, оскільки засновники були знайомі з цими іграми. Однак 1 березня 2000 року сайт став підтримувати більше платформ, особливо таких як Sony PlayStation, яка свого часу була найпопулярнішою. В кінці 2004 року була створена і направлена до засновників сайту онлайн-петиція, в якій користувачі просили додати на сайт гри для платформи ZX Spectrum. Запит був виконаний, і на кінець 2005 року в базі даних MobyGames були присутні близько 1000 ігор для ZX Spectrum.

Пізніше була додана підтримка багатьох інших платформ, таких як MSX, Amstrad CPC, TRS-80, Palm OS, Windows Mobile, Java ME, Xbox 360 і Gizmondo. За словами Девіда Берка: «Буде додана підтримка нових платформ, якщо ми побачимо, що з ігор для цих платформ є достатньо інформації, а також є достатньо людей Желяни приділяти свою увагу цих платформ».

У 2006 році Atari 8-bit, Commodore PET, комп'ютери Apple Macintosh, Channel F, Magnavox Odyssey, CD- i, Dragon 32/64, Magnavox Odyssey ², iPod, PlayStation 3 і Wii були додані в якості нових платформ. Платформ, таких як BBC Micro і SAM Coupé як і раніше немає в базі даних сайту.

Документації для Spectravideo і iPhone / iPod і веб-браузерних ігор були додані в 2008 році.

Нагороди[ред.ред. код]

MobyGames номінувався на премію «Вебб» (англ. Webby) за «Найкращий ігровий сайт» у Міжнародній академії цифрових мистецтв і наук (англ. International Academy of Digital Arts and Sciences) 11 квітня 2006 року, проте не виграв цю премію.[2]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]