Акелла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Akella
Акелла
Тип розробник відеоігор[d]
Галузь індустрія відеоігор
Спеціалізація Індустрія відеоігор
Засновано 1993 
Штаб-квартира Москва, Росія Росія
Продукція Індустрія відеоігор
Співробітники 250 (2008), біля декількох десятків (2012)
Сайт

«Акелла» (англ. Akella) — російська компанія заснована у 1993 році, яка займається розробкою комп’ютерних ігор та продуктів мультимедіа. Назва компанії «Акелла» походить від збірки оповідань Редьярда Кіплінга «Книга джунглів» в якій головним героєм виступає «Акела» ватажок зграї вовків. Штат компанії «Акела» в найкращі роки включав понад 250 співробітників. До складу «Акелли» колись входило п'ять студій розробки, видавничий відділ, відділ дистрибуції, студії локалізації та контролю якості.

Історія[ред.ред. код]

За свою історію компанія зробила кілька найважливіших для російського ігрового ринку кроків:

  • 1997 рік «Акелла» першою випустила офіційно локалізовані гру (Planet of Death) в Росії.
  • 2000 рік компанія закінчила створення гри «Корсари». Слідом за цим у 2002 році видає перший російський продукт за ліцензії на голлівудський бестселер «Пірати Карибського моря» для платформ ПК і Xbox.
  • До 2009 року в активі компанії знаходилося близько 1000 ігор і мультимедійних програм. Компанія вела розробку ряду найбільш очікуваних проектів, серед яких Postal III. Також значно розширився список локалізованих компанією ігор - Left 4 Dead, Blazing Angels, Galactic Command,Sacred 2, Assassin's Creed.
  • У середині 2012 року компанія виявилася під загрозою банкрутства, зіткнувшись зі зміненою структурою ринку і судовими позовами кредиторів. Було пред'явлені судові позови про виплату близько 200 млн. рублів заборгованості. Найбільший позов з вимогою оплати боргу в 151,7 млн. рублів подав «Суднобудівний банк».
  • 25 жовтня 2012 р. компанія знайшла спосіб розплатитися: http://www.sbank.ru/ СБ-банк отримав від «Акелли» ряд профільних активів, у тому числі диски з комп'ютерними іграми. Судовий позов було відкликано.

Посилання[ред.ред. код]