Акелла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Akella
Акелла
Спеціалізація Індустрія відеоігор
Заснування 1993 
Штаб-квартира Москва, Росія Росія
Продукція Індустрія відеоігор
Співробітники 250 (2008), біля декількох десятків (2012)
Сайт ru.akella.com
en.akella.com
akella.com

«Акелла» (англ. Akella) — російська компанія заснована у 1993 році, яка займається розробкою комп’ютерних ігор та продуктів мультимедіа. Назва компанії «Акелла» походить від збірки оповідань Редьярда Кіплінга «Книга джунглів» в якій головним героєм виступає «Акела» ватажок зграї вовків. Штат компанії «Акела» в кращі роки включав понад 250 співробітників. До складу «Акелли» колись входило п'ять студій розробки, видавничий відділ, відділ дистрибуції, студії локалізації та контролю якості.

Історія[ред.ред. код]

За свою історію компанія зробила кілька найважливіших для російського ігрового ринку кроків:

* 1997 рік «Акелла» першою випустила офіційно локалізовані гру (Planet of Death) в Росії.

* 2000 рік компанія закінчила створення гри http://ru.wikipedia.org/wiki/Корсары «Корсари». Слідом за цим у 2002 році видає перший російський продукт за ліцензії на голлівудський бестселер «Пірати Карибського моря» для платформ ПК і Xbox.

* 2005-2006 роки в Росії були запущені сервери з повністю переведена на російську мову версією MMORPG-гри EverQuest II (Sony Online Entertainment). Онлайн-гра світового масштабу стала доступна російською мовою, на окремих серверах, з підтримкою російської. Наприклад — Knights of the Temple 2.

* 2007 рік «Акелла» випустила близько 600 найменувань ігор, а також освітніх та розвиваючих програм. Акелла одна з найбільших у Росії студій локалізації, що дозволяє компанії переводити різні ігрові бестселери: Prince of Persia, Neverwinter Nights 2, EverQuest 2, Sacred, Fahrenheit, Test Drive Unlimited, Armed Assault, Darkness Within та ін.

* До 2009 року в активі компанії знаходилося близько 1000 ігор і мультимедійних програм. Компанія вела розробку ряду найбільш очікуваних проектів, серед яких Postal III. Також значно розширився список локалізованих компанією ігор - Left 4 Dead, Blazing Angels, Galactic Command,Sacred 2, Assassin's Creed.

Чорна смуга[ред.ред. код]
  • У середині 2012 року компанія виявилася під загрозою банкрутства, зіткнувшись зі зміненою структурою ринку і судовими позовами кредиторів. Було пред'явлені судові позови про виплату близько 200 млн. рублів заборгованості. Найбільший позов з вимогою оплати боргу в 151,7 млн. рублів подав «Суднобудівний банк».
  • 25 жовтня 2012 р. компанія знайшла спосіб розплатитися: http://www.sbank.ru/ СБ-банк отримав від «Акелли» ряд профільних активів, у тому числі диски з комп'ютерними іграми. Судовий позов було відкликано.

Посилання[ред.ред. код]