Dell Force10 Networks

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dell Force10 Networks
Тип У власності Dell
Галузь Мережеве обладнання
Засновано 1999
Штаб-квартира Сан-Хосе
Продукція Мережеве обладнання
Виторг 200 млн дол. (2011)
Співробітники 750
Холдингова компанія Dell
Сайт Force10networks.com

Dell Force10 Networks або ще Force10 Networks чи Force10 — розробник та виробник обладнання для комп'ютерних мереж. Пропонує дві лінії продуктів. Одна з них — високошвидкісні комутатори Ethernet, які підтримують маршрутизацію. Серед цієї лінійки є комутатори зі 40-гігабітними портами. Друга лінія продуктів призначена для телекомунікаційних компаній.

Організаційно була приватною компанією. За час існування компанії інвестори вклали в неї близько півмільярда доларів США. Станом на 2011 рік річний оборот компанії оцінювався в 200 мільйонів доларів США.

У липні 2011 року компанія «Dell» оголосила про намір придбати Force10 Networks. Сума угоди не була оголошена офіційно. За повідомленням журналіста Скота Денна (англ. Scott Denne) на сайті «Вол-стріт джорнал» з посиланням на двох неназваних персон, обізнаних про деталі угоди, «Dell» погодився викласти 700 мільйонів доларів.[1]

26 серпня 2011 компанія Force10 Networks стала власністю компанії Dell, яка оголосила про розширення штату працівників Force10 Networks в Кремнієвій долині на кілька сот чоловік.

Головний офіс Force10 Networks знаходиться в Сан-Хосе, штат Каліфорнія. Компанія має кілька офісів у США і за кордоном, у тому числі в столиці Росії. Проектування обладнання та його програмного забезпечення ведеться в США та Індії.

Обладнання[ред.ред. код]

Всі комутатори Ethernet, що випускаються наразі Force10 Networks, керуються власною єдиною операційною системою — FTOS, заснованою на операційній системі NetBSD.

Історія[ред.ред. код]

Force10 Networks почала з випуску комутаторів Ethernet з гігабітними портами для крученої пари в той час, коли ця технологія була нова. Також компанія була серед перших на ринку з підтримкою 10-гігабітного і 40-гігабітного Ethernet.[Коли?]

Force10 Networks злилася з іншою приватною компанією — Turin Networks, — яка розробляла і продавала мережеве обладнання та технології для телекомунікаційних компаній.[Коли?] Об'єднана компанія стала називатися Force10 Networks. Її очолив той же генеральний директор, що очолював Turin Networks — Генрі Васик (Henry Wasik). Він перемістився в головний офіс, який спочатку належав Force10 Network, у Сан-Хосе, Каліфорнія.

26 серпня 2011 Force10 Networks була придбана компанією Dell.

Конкуренти[ред.ред. код]

На ринку комутаторів Ethernet конкурентами Force10 Networks є:

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]