Diaea dorsata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Diaea dorsata
Diaea dorsata
Diaea dorsata
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Павуки (Araneae)
Родина: Павуки-краби (Thomisidae)
Рід: Diaea
Вид: D. dorsata
Diaea dorsata
(Fabricius, 1777)

Посилання
Вікісховище: Diaea dorsata
EOL: 1208683
ITIS: 878170
NCBI: 1582074

Diaea dorsata — вид павуків родини Павуки-краби (Thomisidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид колонізував більшу частину Палеарктики від Великої Британії і Португалії на заході до Східного Сибіру і Японії на сході. З півночі на південь ареал простягається від Скандинавії до Болгарії і далі на схід до Ірану. Ареал охоплює зони помірного та середземноморського клімату. Зустрічається майже по всій Європі, крім Ірландії, Ісландії та Греції.

Великогомілковий відросток з U-подібною канавкою між 2 суглобами. Зазначена частина великогомілкового апофіза з прямокутним уступом. Емболус з прямим кінцем. Епігін (генітальна структура у самиць) з поперечною овальною напівкруглою кишенею. Головогруди зеленого забарвлення, жовтіють в спирті. Самці мають темну область в районі очей. Ноги зелені. Опістосома (черевце у павукоподібних) кремово-жовта з темно-коричневими краями. Довжина тіла самців : 3-4 мм, довжина тіла самиць: 5-7,3 мм.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Цей вид асоціюється з лісом. Зустрічається переважно у вічнозелених і хвойних лісах. Полює на листках чагарників і дерев, таких як дуб, бук, тис і серед хвойних дерев. Він також може бути знайдений в листовій підстилці та на узліссі серед трави. Самиці охороняють яйця у гнізді, яке покрите товстим шаром шовку і розміщується у частково зігнутому листі.

Посилання

[ред. | ред. код]