Flickr

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Flickr
Flickr wordmark.svg
URL flickr.com
Комерційний так
Тип фотохостинг/відеохостинг
Реєстрація обов'язкова
Власник Yahoo!
Автор Ludicorp
Започатковано 10 лютого 2004[1]
Commons-logo.svg Flickr у Вікісховищі

Flickr — веб-сайт для розміщення фотографій, їх обговорення та архівування. Flickr є фотосервісом порталу Yahoo!, який широко використовується блоггерами для зберігання фотографій. Популярний завдяки зручній та простій системі завантаження та пошуку фотографій. Дозволяє створювати тематичні групи, соціальні мережі.

Особливості[ред.ред. код]

Організація[ред.ред. код]

Базова конфігурація сервісу є безкоштовною, а за окрему плату надаються додаткові послуги. Безкоштовно можна розмістити до 200 фото та створити до 3-х альбомів (наборів) фотографій. Кожен користувач може створити необмежену кількість тематичних груп для спілкування з іншими учасниками або взяти участь у будь-якій з існуючих груп. Завдяки системі коментарів, користувачеві надається можливість вступати в соціальні зв'язки з іншими учасниками. Відповідно до кількості переглядів та коментарів, фотографії мають власну ієрархію популярності (критерій «цікавість»), відповідно до якої формуються результати пошуку.

Інтерфейс сайту перекладений багатьма мовами (англійська, німецька, іспанська, французька, італійська, португальська, китайська, корейська), основна — англійська.

Операції з фотографіями[ред.ред. код]

Власник фотографій має можливість:

  • обмежити доступ до своїх фото;
  • встановити умови використання фото;
  • супроводжувати свої фото коментарями;
  • дозволяти коментувати свої фото;
  • ставити до кожного фото мітки (теги), які дозволяють знаходити фото в архівах Flickr за темою, місцем або предметом присутніми на фото;
  • позначати певні фрагменти фото з коментарем;
  • прив'язувати фото до місця зйомки або місцезнаходження об'єкта на географічній карті з великою точністю;
  • розмістити кожне своє фото в 10 тематичних групах (для платних рахунків максимальна кількість груп — 60).

Групи фотографій[ред.ред. код]

Це мікро-спільноти, які створюються навколо світлин, об'єднаних за якимось принципом. Кожна група є специфічною за ідеєю, бувають і абстрактні групи, наприклад, в які надсилають світлини тільки, якщо на них є елементи червоного кольору. В групах можливі дискусії та обговорення, що дозволяє зав'язувати соціальні контакти. У кожній групі є адміністратори та учасники.

Авторські права[ред.ред. код]

Кожна світлина на Flickr має задеклароване авторське право. Є сім різних варіантів авторських прав — можна обрати від опції «Всі права захищені» до дозволу на вільне використання фотоматеріалів.

Українська спільнота на Flickr[ред.ред. код]

Український Флікр

На базі порталу Flickr працює спілка українських фотографів, що має назву «Український Флікер». Вона налічує понад 1400 учасників, які беруть активну участь в обговореннях та дискусіях на теми фотографії та фотомистецтва.

Загалом на Flickr налічується понад 70 тематичних груп з українською тематикою. В цих групах розміщено понад 120 тисяч фотографій від фотографів з усього світу.

Найширше представлені групи з добірками фото великих міст України: Києва, Львова, Одеси, Харкова, а також визначних місць України — парків, споруд, пам'яток української архітектури, а також храмів України.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «An Amazing 8 Years - Flickr Blog». Flickr. Процитовано 2014-02-10. (англ.)

Посилання[ред.ред. код]