Freedom House

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Freedom House
Freedom House.png
Заснування 31 жовтня 1941
Тип некомерційна неурядова організація
Штаб-квартира Вашингтон, США
Ключові особи Вільям Тафт IV
Голова опікунської ради
Девід Крамер
Виконавчий директор
Арч Паддінгтон (віце-президент)
Штат працівників приблизно 150, в різних державах [1]
Веб-сайт www.freedomhouse.org

Freedom House (скорочено FH; буквальний переклад — «дім свободи») — міжнародна неурядова організація, яка проводить дослідження для підтримки демократії, політичних свобод і прав людини. Публікує щорічний звіт з оцінкою ступеня демократичних свобод по кожній країні світу, який використовується в політичних дослідженнях.

Заснована в жовтні 1941 року, коли її очолили як почесні голови Венделл Вілкі та Елеонора Рузвельт. Організація стала відома завдяки дослідженнями стану політичних та громадянських свобод, що почали проводитися з 1978.

Штаб-квартира організації знаходиться у Вашингтоні. Бюджет на 66-80% формується за допомогою грантів, що виплачуються урядом США. Також організація фінансується низкою міжнародних фондів і урядів, включаючи National Endowment for Democracy, Bradley Foundation, Smith Richardson Foundation, уряд Нідерландів, Nicholas B. Ottaway Foundation, the John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, the John S. & James L. Knight Foundation, the John Hurford Foundation, приймає пожертвування від приватних осіб.[2]

Freedom House описує себе як «чіткий голос за демократію і свободу в усьому світі» (a clear voice for democracy and freedom around the world). Для багатьох держав «американське лідерство у міжнародних справах має важливе значення для захисту прав людини і свободи» і, в першу чергу, це може бути досягнуто за допомогою «аналізу, пропаганди і дії». [3]

Критики організації звинувачують її в заангажованості та ідеологічній упередженості, а також у просуванні інтересів американського уряду.[4][5]

Звіти Freedom House[ред.ред. код]

Свобода у світі[ред.ред. код]

Мапа відображає результати огляду організацією Freedom House ситуації про стан свободи у світі 2016 року,
   вільні (86)
   частково вільні (59)
   не вільні (50)

З 1972 (1978 у вигляді книги), Freedom House публікує щорічну доповідь, «Свобода у Світі», про ступінь демократичних свобод в країнах і спірних територіях по всьому світу, в якій прагне оцінити поточний стан громадянських і політичних прав за шкалою від 1 (найбільш вільні) до 7 (найменш вільні). Ці звіти часто використовується політологами при виконанні досліджень.

На визначення рівня свободи впливають зокрема питання: "чи є главою держави і / або уряду чи іншого головного органу, людина обрана в ході вільних і справедливих виборів", "чи існує незалежна судова система", «чи є вільні профспілки і селянські організації або їх еквіваленти, а також чи є ефективними колективні переговори?", "чи є вільні професійні та інші приватні організації?" Freedom House стверджує, що обстеження прав і свобод опирається значною мірою на Загальну декларацію прав людини.

У процесі дослідження і рангування беруть участь два десятки аналітиків і більше десятка наукових консультантів високого рівня. Аналітики використовують широкий спектр джерел інформації, в тому числі закордонні та територіальні новини, аналітичні роботи вчених, неурядових організацій, аналітичних центрів, окремі професійні контакти та візити в регіон у підготовці доповідей.

Україна, яка у доповіді 2010 року значилася як вільна, поступово опускається в рейтингу і зараз балансує на межі частково вільних і не вільних територій.

Свобода в мережі[ред.ред. код]

Звіт «Свобода в мережі» англ. Freedom on the Net (A Global Assessment of Internet and Digital Media) вперше опублікований у 2012. У 2013 опублікований 3 жовтня.[6]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Freedom House про Україну[ред.ред. код]