General Algebraic Modeling System

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GAMS
Тип Мова алгебраїчного моделювання (МАМ)
Розробник GAMS Development Corporation
Стабільний випуск 24.5.6 (27 листопада 2015)
Платформа Крос-платформове
Стан розробки Активний
Ліцензія Proprietary
GAMS США
GAMS Німеччина

GAMS (англ. General Algebraic Modeling System, буквально «загальна система алгебраїчного моделювання») — високорівнева система моделювання для математичної оптимізації. GAMS розроблено для моделювання і розв'язання задач лінійних, нелінійних і змішано-цілочисельних оптимізаційних задач. Система призначена для складних, великомасштабних застосунків моделювання і дозволяє користувачеві створювати великі підтримувані моделі, які можуть бути адаптовані до нових ситуацій. Система доступна для використання на різних комп'ютерних платформах. Моделі можна переносити з однієї платформи на іншу.

GAMS була першою мовою алгебраїчного моделювання (МАМ) і формально схожа на часто використовувані мови програмування четвертого покоління.[джерело?] GAMS містить інтегроване середовище розробки (IDE) і пов'язана з групою сторонніх оптимізаційних розв'язувачів. Серед цих розв'язувачів є розв'язувачі BARON, COIN, CONOPT, CPLEX, DICOPT, GUROBI, MOSEK, SNOPT, and XPRESS.

GAMS полегшує користувачам реалізацію різних гібридних алгоритмів, плавно поєднуючи застосування різних розв'язувачів. Моделі описані короткими алгебраїчними операторами, які легко читаються людьми і машинами. GAMS є одним з найпопулярніших вхідних форматів сервера NEOS для оптимізації. Хоча спочатку GAMS була призначена для застосунків, пов'язаних з економікою і менеджментом, вона має велике співтовариство користувачів з різних сфер інженерії і науки.

Історія[ред.ред. код]

Хронологія[ред.ред. код]

  • 2010 GAMS відзначена нагородою від Німецького товариства з дослідження операцій (German Society of Operations Research, GOR)

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]