Just for Fun

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Just for Fun: The Story of an Accidental Revolutionary (укр. Просто для втіхи: Історія несподіванного революціонера) — це автобіографія Лінуса Торвальдса, автора ядра Лінукс, написана у співавторстві з журналістом Давидом Даймондом (David Diamond). Книга пояснює Лінусове бачення самого себе, руху вільного програмного забезпечення та розробки ядра Лінукс.

Зміст[ред. | ред. код]

Якось Лінус Торвальдс був худорлявим безвісним, одним з придуркуватих гельсинських технарів, які порпалися в комп’ютерах з дитинства. Потім він написав переломне ядро операційної системи і почав поширювати його через інтернет безкоштовно. Сьогодні Торвальдс — міжнародний герой у очах людей. І його творінням користуються понад 12 мільйонів людей, підприємства, такі як IBM.

Хоча програмне забезпечення Лінуса було й справді переломним, воно не було повною операційною системою, і він це визнавав. Вклад Лінуса до операційної системи — це її ядро, “Лінукс”. Операційна система як ціле, написана як сотні окремих проектів, багато з яких під крилом проекту GNU, пізніше стала багатьом відома як “Лінукс”.[1]

Зараз у розповідях, які зі свистом поширюються з швидкістю електронної пошти, Торвальдс дає історію свого відступницького ПЗ, щиросердно проявляючи меткий розум генія. Результат — захопливий опис людини з революційним баченням, яка кидає виклик нашим цінностям і, мабуть, змінить наш світ.

Просто для втіхи перекладена багатьма мовами, включаючи першу офіційну мову батьківщини Лінуса фінську, а пізніше його рідну шведську (Лінус є членом шведомовної меншини у Фінляндії). Ядро, розпочате й сьогодні підтримуване для втіхи Лінусом, зараз є частиною операційної системи, що використовується понад 60-ма мільйонами людей на робочому столі чи ще більше у службах всесвітніх тенет.[2]

Редакції[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Торвальдс, Лінус. Зауваження до випуску 0.01 ядра Лінукс. Архів оригіналу за 2013-06-29. Процитовано 2009-04-29. «На жаль, саме по собі ядро не зробить для вас нічого. Щоб отримати робочу систему, вам треба оболонка, компілятори, бібліотеки тощо. Це окремі частини і можуть бути під жорсткішим (чи слабким) авторським правом. Більшість інструментів, що використовуються з Лінукс — це програмне забезпечення GNU…» 
  2. Abramson, Ronna (2004-12-15). Linux Looms Larger Than Thought. TheStreet.com, Inc. Архів оригіналу за 2013-06-29. Процитовано 2009-04-29.