Sawfish

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sawfish
Sawfish logo.png
Sawfish.png
Скриншот Sawfish
Розробник(и) John Harper (retired), Sawfish community
Стабільний випуск 1.9.1 (1 вересня 2012; 1363 дні тому)
Нестабільний випуск 1.9.91 (10 травня 2013; 1112 днів тому)
Написано на C ,LISP
Операційна система GNU/Linux
FreeBSD
NetBSD,
OpenBSD,
Unix,
Mac OS X
Стан розробки актуальний
Ліцензія GNU_General_Public_License
Сайт http://sawfish.wikia.com/

Commons-logo.svg Sawfish у Вікісховищі

Sawfish — менеджер вікон для X Window System, розроблений Джоном Харпером (John Harper). Раніше був відомий як Sawmill, але назва була змінена у зв'язку з існуванням іншого програмного продукту з таким же ім'ям.[1] Менеджер відрізняється від інших наявністю вбудованої мови програмування rep з підмножини LISP, який робить його надзвичайно розширюваним.

Метою розробників було створення подоби Emacs, але для роботи в X Window System, тобто створення якомога більш настоюваного і швидкого менеджера. Як і в Emacs, в Sawfish доступно виконання команди з Hyper-X, зв'язування будь-якої команди з будь-якою клавішею і розширення функціональності віконного менеджера, що дає широкі можливості по управлінню вікнами, залежно від їх типу.

Sawfish був стандартним віконним менеджером в середовищі GNOME до версії 2.2. Після відходу Джона Харпера в Apple підтримувати Sawfish стало нікому і на зміну йому прийшов Metacity.

У червні 2007 року Джон Харпер передав розробку Sawfish в руки спільноті розробників з метою відновлення процесу оновлення програми і випуску нових версій.[2]

Примітки[ред.ред. код]