Sawfish

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sawfish
Sawfish logo.png
Sawfish.png
Скриншот Sawfish
Тип Менеджер вікон
Розробник John Harper (retired), Sawfish community
Стабільний випуск 1.9.1 (вересня 1, 2012; 6 років тому (2012-09-01))
Версії 1.10 (26 вересня 2013)[1]
Репозиторій github.com/SawfishWM/sawfish
Нестабільний випуск 1.9.91 (травня 10, 2013; 5 років тому (2013-05-10))
Операційна система GNU/Linux
FreeBSD
NetBSD,
OpenBSD,
Unix,
Mac OS X
GNU фреймворк GTK+
Написано на C ,LISP
Стан розробки актуальний
Ліцензія GNU_General_Public_License
sawfish.wikia.com

Sawfish у Вікісховищі?

Sawfish — менеджер вікон для X Window System, розроблений Джоном Гарпером (John Harper). Раніше був відомий як Sawmill, але назва була змінена у зв'язку з існуванням іншого програмного продукту з таким же ім'ям.[2] Менеджер відрізняється від інших наявністю вбудованої мови програмування rep з підмножини LISP, який робить його надзвичайно розширюваним.

Метою розробників було створення подоби Emacs, але для роботи в X Window System, тобто створення якомога більш настоюваного і швидкого менеджера. Як і в Emacs, в Sawfish доступно виконання команди з Hyper-X, зв'язування будь-якої команди з будь-якою клавішею і розширення функціональності віконного менеджера, що дає широкі можливості по управлінню вікнами, залежно від їх типу.

Sawfish був стандартним віконним менеджером в середовищі GNOME до версії 2.2. Після відходу Джона Гарпера в Apple підтримувати Sawfish стало нікому і на зміну йому прийшов Metacity.

У червні 2007 року Гарпер передав розробку Sawfish в руки спільноті розробників з метою відновлення процесу оновлення програми і випуску нових версій.[3]

Примітки[ред. | ред. код]