Kaiser Shipyards

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Кайзер Шип'ярд»
Kaiser Shipyards
Тип Приватне підприємство
Галузь суднобудівництво
Засновано 1940
Штаб-квартира США Ричмонд, Каліфорнія
Ключові особи Генрі Кайзер
Послуги військові кораблі
торговельні судна
CMNS: Kaiser Shipyards у Вікісховищі
Американський ескортний авіаносець типу «Касабланка» часів Другої світової війни, один з багатьох побудованих на верфях компанії «Кайзер Шип'ярд». 21 лютого 2007

«Кайзер Шип'ярд» (англ. Kaiser Shipyards) — американська суднобудівна компанія, що складалася з семи великих кораблебудівних заводів, розташованих на західному узбережжі США під час Другої світової війни. «Кайзер Шип'ярд» займав 20-те місце серед американських корпорацій за сумарною вартістю виробничих контрактів воєнного часу. Суднобудівні верфі належали Kaiser Shipbuilding Company, творінню американського промисловця Генрі Дж. Кайзера (1882—1967), який заснував суднобудівну компанію близько 1939 року, щоб досягти цілей, визначених Морською комісією Сполучених Штатів з питань торговельного судноплавства, у справі будівництва потрібних американському флоту кораблів та суден.

Зміст[ред. | ред. код]

Чотири з корабелень «Кайзера» знаходилися в Ричмонді, Каліфорнія, і називалися верфями Ричмонда (англ. Richmond Shipyards). На північному заході Тихого океану вздовж річок Колумбія та Вілламетт були розташовані ще три верфі: Орегонська суднобудівна корпорація (англ. Oregon Shipbuilding Corporation) та суднобудівний завод «Суон-Айленд» (англ. Swan Island Shipyard) у Портленді, штат Орегон, та суднобудівний завод у Ванкувері, штат Вашингтон.

Генрі Кайзер був відомий тим, що розробляв нові методи суднобудування, що дозволило його верфям випускати інші подібні об'єкти та побудувати кораблів і суден, що становило 27 % від загальної кількості суден та кораблів від замовленого Морською комісією. Кораблі «Кайзера» будувалися за дві третини часу та чверть середньої вартості від усіх інших суднобудівних компаній. Так, у корабельнях «Кайзер» зазвичай транспортні судна типу «Ліберті» збиралися за трохи більше ніж два тижні, а один — менш ніж за п'ять днів.

Найбільш відомими вантажними суднами, побудованими «Кайзером» були судна та їхні наступники «Вікторі». Верфі «Кайзер» також будували невеликі ескортні авіаносці типу «Касабланка», танкери та інші судна. В цілому робітники на всіх семи верфях «Кайзера» зібрали 1552 судна з 5 601 одиниці, замовленої Морською комісією США в період з 1939 по 1945 р. (додаткові поставки для приватних компаній та урядів іноземних держав збільшили виробництво продукції верфями США у воєнний час до 5777 суден).

Наприкінці війни «Кайзер Шип'ярд» були закриті.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Herman, Arthur. Freedom's Forge: How American Business Produced Victory in World War II (New York: Random House, 2012). ISBN 978-1-4000-6964-4
  • Johnson, Marilynn S. (1993). The Second Gold Rush. Berkeley: University of California Press. ISBN 0-520-08191-9.