Lanchester Mk.1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ланчестер
Lanchester
Lanchester5.jpg
Тип: пістолет-кулемет
Походження: UK
Історія служби
Термін використання 1941-1960
Використання у Велика Британія
Війни Друга світова війна
Історія виробництва:
Виробник Sterling Armament Company
Виготовлено 1941-1945
Кількість 100 000
Варіанти Mk I, Mk I *
Характеристики
Маса 4,34 кг
Довжина 851 мм
Довжина ствола, мм: 203 мм
Тип боєприпасу 9×19 мм Парабелум
Механізм вільний затвор
Бойова скорострільність 600
Дульна швидкість 380 м/с
Прицільна дальність 150 м
Тип боєпостачання коробчатий магазин на 32 або 50 патронів
Приціл відкритий

Commons-logo.svg Lanchester Mk.1 у Вікісховищі

«Ла́нчестер» (англ. Lanchester Mk.1) — англійський пістолет-кулемет часів Другої світової війни, був копією німецького MP-28.

Історія[ред.ред. код]

В умовах цілком реальної загрози німецького вторгнення, влітку 1940 у Великобританії були терміново розпочато роботи зі створення копії німецького MP-28. Англійську версію пістолета-кулемета, призначеного для Королівського військово-морського флоту та військово-повітряних сил, розроблено й підготовлено ​​до виробництва Джорджем Ланчестером з фірми «Sterling Arms Company».

Відмінності від МР-28 нечисленні: зброю оснащено кріпленням для стандартного багнета від гвинтівки «Лі-Енфілд» на кожусі ствола, а ложе — «англійського» гвинтівкового типу (з прямою шийкою характерної форми) виготовлено ​​з горіхового дерева. У «Ланчестера», як і в його прототипу, була автоматика з використання енергії віддачі вільного затвора, а перевідник у спусковому механізмі допускав ведення автоматичного вогню і стрільбу одиночними пострілами.

Особливим успіхом «Ланчестер» не користувався — і випуск його обмежився порівняно невеликою серією: розроблена за довоєнним стандартом конструкція пістолета-кулемета вважалася непрактичною для виробництва у воєнний час. Попри це, він вплинув на подальший розвиток «англійської школи» проектування даного виду зброї: пістолети-кулемети «Sten» та «Sterling» зберігали запозичене свого часу у МР-28 розташування магазину ліворуч. «Ланчестери» тривалий час перебували на озброєнні британського флоту, використовувались навіть у Фолклендській війні на початку 1980-х років.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]