ППШ-41

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ПКШ-41
Пистолет-пулемет системы Шпагина обр. 1941.jpg
Тип: Пістолет-Кулемет
Походження: СРСР СРСР
Історія виробництва:
Конструктор Шпагін Георгій Семенович
Розроблено 1940
Кількість 6 000 000
Характеристики
Маса 3,6 кг (без патронів)
5,3 кг (зі знарядженним барабанним магазином)
4,15 кг (зі знарядженним секторним магазином)
Довжина 843 мм

Commons-logo.svg ППШ-41 у Вікісховищі

7.62 мм пістолет-кулемет зразку 1941 системи Шпагіна (ППШ) — пістолет-кулемет, розроблений радянським конструктором Георгієм Шпагіним, прийнято на озброєння Червоної армії у 1941 році. Знято з озброєння у 1951 році, коли на зміну ППШ надійшов автомат Калашникова.

Використовувався у Другій світовій війні, в Корейській війні ,В'єтнамській війні та низці інших конфліктів у Африці та Азії.

Конструкція[ред.ред. код]

Дуло пістолета-кулемета ППШ — знімнне і може відділятися при повному розбиранні і замінюватися на інше. У коробці затвора поміщений масивний затвор, підтиснений зворотно-бойовою пружиною. У тильній частині коробки затвора є фібровий амортизатор, що пом'якшував удар затвора в крайньому задньому положенні при стрільбі. На рукоятці затвору змонтований простий запобіжний пристрій, повзун, що переміщується уздовж рукоятки.

Спочатку пістолет-кулемет ППШ був забезпечений секторним прицілом, розрахованим на дистанцію пострілу до 500 м, нарізаним на кожних 50 метрів. Під час війни секторний приціл був замінений простішим перекидним ціликом з двома прорізами для стрільби на 100 і 200 м. Досвід бойових дій показав, що така дистанція цілком достатня для пістолета-кулемета і такий приціл, влаштований простіше і більш технологічний у виготовленні, не знижує бойової якості зброї.

Використання[ред.ред. код]

ППШ було прийнято на озброєння Червоної армії у 1941 році.

У 1942 році розпочався випуск ППШ у Ірані.

На перший рік війни цей ППШ був єдиним масовим у Червоній армії. Німецькі війська також використовували захоплені ППШ, які мали назву 9-mm Maschinenpistole 717(r). Фінські війська з 1942 по 1944 захопили бльзько 2500 ППШ-41, які використовувались у частинах другої лінії. У 1965–1971 деактивовані зразки були продані колекціонерам[1].

Після війни ППШ активно поставлявся в основному у держави Варшавського договору. Значна кількість цих пістолетів-кулеметів була поставлена до Китаю. Вироблявся у Північній Кореї під кодовим ім'ям «модель 49».

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]