MTV Unplugged

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

MTV Unplugged — телевізійне шоу на каналі MTV (US/International), учасники якого виконують свої пісні на акустичних музичних інструментах. В ефірі з 1989 року.

Слово «unplugged» у перекладі з англійської означає буквально «вимкнений», точніше «непідключений» (по відношенню до електричних приладів, під якими в цьому випадку маються на увазі музичні інструменти). Багато музикантів використовують його як синонім слова «акустичний» у назвах своїх концертів, альбомів, пісень, тощо.

Виконавці

[ред. | ред. код]

На MTV Unplugged виступило багато знаменитих рокпоп-виконавців та гуртів, які співають англійською, німецькою, іспанською та інших мовами. Повний список (сезонно) доступний тут.

Пам'ятні моменти

[ред. | ред. код]

Одним з найвідоміших виступів на MTV Unplugged став концерт гурту Nirvana в 1993 році та випущений згодом в 1994-му альбомом MTV Unplugged in New York. Це був один з останніх концертів Курта Кобейна, показаних по телебаченню.

9 серпня 1995 на шоу виступили легенди хеві-глема гурт Kiss. Фанати визнали цей концерт історичним: Пол Стенлі та Джин Сіммонс запросили зіграти на ньому також колишніх членів гурту Пітера Крісса і Ейса Фрелі. Їм така ідея сподобалася, і концерт на MTV Unplugged став першим з 1979 року виступом Kiss за участю всіх чотирьох музикантів первісного складу гурту.

Британці Oasis запам'ятались незвичайним виступом на шоу в 1996 році. Ліам Галлахер не зміг виступити, оскільки був хворий, проте шоу все ж таки відбулося. Співав на ньому гітарист, старший брат Ліама Ноел Галлахер, у той час як лідер гурту спостерігав за концертом з балкона та публічно його висміяв.

В 1999 році Аланіс Моріссетт виконала кілька пісень зі свого легендарного альбому Jagged Little Pill, свого на той момент нового Supposed Former Infatuation Junkie, а також 3 невипущені пісні. У результаті 12 пісень потрапило в її альбом Alanis Unplugged, який вийшов в тому ж році.

В 2005 році на MTV Unplugged виступили Die Toten Hosen — легенди німецького панку (поряд з Die Arzte). Пісня «Weltmeister», виконана ними на шоу, стала однією з головних пісень на підтримку збірної Німеччини на Чемпіонаті світу з футболу 2006 року (причому саме в такому, «живому» вигляді — студійного втілення вона не отримала).

Дискографія

[ред. | ред. код]

Збірки

[ред. | ред. код]
  • 1994: The Unplugged Collection, Volume 1
  • 2002: Uptown MTV Unplugged
  • 2002: The Best of MTV Unplugged
  • 2003: The Very Best of MTV Unplugged 2
  • 2004: The Very Best of MTV Unplugged 3 (з Bonus-DVD)