Magnet-посилання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

URI-схема magnet — відкритий стандарт, який знаходиться в стадії робочої чернетки і визначає URI-схему т.з. magnet-посилань, призначених переважно для вказівки на ресурси, доступні для завантаження через пірінгові мережі. Такі посилання в основному ідентифікують файли не за їх розташуванням чи ім'ям, а за змістом — точніше, за його хеш-кодом.

Оскільки такі посилання дозволяють знайти файл на основі його змісту і метаінформації, а не його фактичного розташування, їх можна вважати різновидом URN, а не більш загального URI. Хоча magnet-посилання можуть використовуватися в інших сферах, вони найбільш затребувані в пірінгових мережах, оскільки в таких мережах посилання на якийсь ресурс не означає, що він повинен бути постійно доступний.

Стандарт був створений у 2002 році, частково як узагальнення, незалежне від конкретних виробників програмного забезпечення і проектів, URI-схем ed2k: и freenet:, що використовуються мережами eDonkey2000 і Freenet відповідно. Створення стандарту супроводжувалося спробою слідувати стандартам URI від IETF настільки, наскільки це було можливо.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]