Noindex

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

noindex — ім'я не входить в офіційну специфікацію тегу мови гіпертекстової розмітки веб-сторінок HTML, призначеного для включення до нього частин веб-сторінок, не пропонованих до індексації пошуковими системами. Тег запропоновано російською компанією «Яндекс» як альтернативу атрибуту nofollow і в даний час тільки нею і розпізнається.[1]

Цей тег призначений для пошукових систем: він вказує їм на те, що частину сторінки, що знаходиться між <noindex> і </noindex>, не слід ніяким чином враховувати при індексуванні даної сторінки. При використанні цього методу частина сторінки, де він застосовується, стає неефективною для пошукової оптимізації.

З травня 2010 року «Яндекс» також став враховувати мікроформати nofollow.[2]

Мета-тег noindex[ред.ред. код]

Існує також мета-тег en:Noindex з тим же ім'ям і з схожим призначенням. Відміну від «російського» — дещо інше використання, а також область дії (на всю сторінку)[3].

Приклад тега noindex:

<body>
...
<noindex><a href="http://www.example.com">Спроба реклами</a></noindex>

Приклад мета-тега noindex:

<html>
<head>
 <meta name="robots" content="noindex" />
 <title>Не індексуйте цю сторінку</title>
</head>

Noindex і Вікіпедія[ред.ред. код]

Варто відзначити, що на відміну від nofollow, Вікіпедія не «обгортає» зовнішні посилання тегами noindex, що раніше могло давати ґрунт для спаму вікі-статей зовнішніми посиланнями, які додаються «пошуковими оптимізаторами» та власниками деяких сайтів для власної «розкрутки» «під Яндекс». Однак з травня 2010 і це стало марним заняттям.

Сумісність[ред.ред. код]

Оскільки тег noindex не входить в офіційну специфікацію мови HTML, то більшість HTML-валідаторів вважає його помилкою. Тому для того, щоб зробити код з noindex валідним, рекомендується використовувати наступну конструкцію[1]:

<!--noindex-->Текст або код, який потрібно виключити з індексації<!--/noindex-->

Підсвічування Noindex[ред.ред. код]

Підсвічування SEO-тега noindex на сайтах реалізована в плагіні RDS bar в браузерах Firefox[4], Google Chrome[5] і Opera.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Використання HTML-тегів — Вебмайстер — Яндекс.Допомога. help.yandex.ru. Процитовано 2016-06-17.  Помилка цитування: Некоректний теґ <ref>; назва «yandex-help» визначена кілька разів з різним вмістом
  2. Нове в пошуку (квітень 2010) — блоґ Яндекс.
  3. noindex in Google
  4. Подсветка SEO-тега noindex на сайтах в браузере Firefox
  5. Панель инструментов RDS — дополнение для браузера Google Chrome