Лічильник відвідуваності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лічильник відвідуваності (англ. counter, webrating) — сервіс, призначений для зовнішнього незалежного вимірювання відвідуваності сайтів.

Зазвичай лічильник складається з двох частин:

  1. код — розміщується на сторінках сайтів-учасників для збору даних;
  2. рушій — підраховує отриману інформацію і надає її у вигляді статистичного звіту.

Лічильник може виступати в ролі рейтингу, сортуючи сайти по відвідуваності. Крім того, лічильник може використовуватися для створення каталогу сайтів, оскільки рейтинги зазвичай тематично структуровані. Нерідко лічильники також використовуються як аудит власної статистики для рекламодавців.

Статистика відвідувань може також вестися на підставі аналізу серверних логів (журналів) за допомогою спеціальних програм.

Популярні лічильники[ред. | ред. код]

  • Google Analytics (Google) — проводить повний аналіз аудиторії та міжсайтових переходів.[1] Дуже популярний у зв'язку з тим, що має дуже потужний функціонал та не вимагає розміщення власного банера на кожній сторінці сайту.
  • Яндекс.Метрика (Яндекс) — невидимий лічильник, звіти оновлюються кожні 5 хвилин. Аналізує рекламний трафік, конверсії, будує інтерактивні карти шляхів користувачів по сайту. Доступні звіти по статі та віку відвідувачів сайту. Надає безкоштовний моніторинг доступності сайту, з можливістю відправлення повідомлень по SMS. Усі звіти доступні за довільний період.[2]
  • Bigmir)net — авторитетний популярний лічильник і рейтингова система в УАнеті. Надає можливість перегляду так званої глобальної статистики — статистики всього уанету у відкритому доступі
  • LiveInternet.ru — популярний в Росії, надає різноманітні види звітів. До квітня 2013 року інтерфейс сервісу був перекладений 17 мовами (в тому числі українською). Так само, як і SpyLog, надає можливість перегляду так званої глобальної статистики — статистики всього уанету[3] у відкритому доступі.
  • Рамблер — раніше популярний лічильник і рейтингова система в рунеті На 2016 рік втратив популярністьВиконує функцію незалежної системи аудиту .Але з точки зору повноти наданих звітів цей лічильник програє своїм конкурентам.
  • Openstat — збирає максимальну кількість даних, генерує сотні різних звітів.
  • HotLog — надає лічильник відвідувань, вважається зручним і простим, одночасно надаючи велику кількість статистичних звітів, необхідних для власника сайту і маркетолога. Система постійно розвивається і доповнюється невеликими сервісами, наприклад, моніторингом сайту. Серед сайтів-учасників створено рейтинг. Висока швидкість обробки, зведена статистика відвідуваності вважається в режимі онлайн, докладні статистичні звіти генеруються за добу.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]