Очікує на перевірку

Pilosella iserana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Pilosella iserana
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Айстроцвіті (Asterales)
Родина: Айстрові (Asteraceae)
Підродина: Цикорієві (Cichorioideae)
Рід: Pilosella
Вид:
P. iserana
Біноміальна назва
Pilosella iserana

Pilosella iserana — вид рослин із родини айстрових (Asteraceae).

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Багаторічна розкидана волосиста трав'яниста рослина з наземною розеткою листя. Стебло пряме, зазвичай 15–30 см завдовжки, просте, знизу до вставки нижнього стеблового листка з численними рівномірними простими волосками й від розкиданих до численних зірчастих волосків. Листки цільні, волосисті, іноді з ізольованими залозками, яскраво-зелені, листки наземна розетка в кількості 4–8, на ніжці, пластина розміром 6.5–9.0 × 1.2–2.0 см, від обернено-ланцетної чи довгасто-ланцетної до обернено-яйцеподібної, закруглена на верхівці; стеблові листки найчастіше в кількості 1–2, нижній листок сидячий, від довгасто-ланцетного до довгасто-ланцетного, верхній листок (якщо розвинений) дрібний, лінійний. Обгортка чорно-зелена, циліндрично-яйцювата, 7–9 мм завдовжки, її листочки лінійно-ланцетні, тупозагострені на верхівці, волосисті й залозисті. Квітки язичкові з язичковою ділянкою, до 10 мм завдовжки, жовті, язички крайових квіток зовні часто червоно поздовжньо смугасті. Плід — коричнево-чорна сім'янка. Цвіте в червні й липні[1].

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Зростає у Європі (Німеччина, Польща, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва, Білорусь, Україна, євр. Росія)[2][3]. Зростає на луках й на узбіччях доріг на свіжозволожених, рідко більш сухих, кислих чи слабокислих, переважно бідних поживними речовинами ґрунтах[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Tomáš Mrázek (2013). Pilosella iserana. botany.cz. Архів оригіналу за 6 грудня 2021. (чеськ.)
  2. Pilosella iserana. Plants of the World Online. Kew Science. Архів оригіналу за 13 квітня 2022. Процитовано 13.04.2022. (англ.)
  3. Pilosella iserana. Catalogue of Life. Архів оригіналу за 13 квітня 2022. Процитовано 13.04.2022. (англ.)