Sorex minutus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sorex minutus
Sorex minutus.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Insectivora)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
Рід: Мідиця (Sorex)
Біноміальна назва
Sorex minutus
(Linnaeus, 1766)
Eurasian Pygmy Shrew area.png
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Sorex minutus
Fossilworks: 115169 115169

Sorex minutus (Мідиця мала) — вид роду мідиця.

Опис[ред.ред. код]

Має середню вагу 4 грами. Має одну з найвищих швидкостей метаболізму серед тварин; вона повинна їсти через рівні проміжки часу - кожні дві години або близько того.

Поведінка[ред.ред. код]

Активна протягом дня і ночі, живе в підліску і опалому листі. Живе за рахунок дрібних комах і безхребетних. Сезон розмноження триває з квітня по серпень. Самиці зазвичай народжують від двох до восьми дитинчат та доглядають за дітьми в підземному гнізді. Оскільки період вагітності — трохи більше трьох тижнів, вони можуть мати до п'яти приплодів на рік, при тому, що тривалість життя становить трохи більше 15 місяців.

Поширення[ред.ред. код]

Мешкає на Британських островах і в більшій частині континентальної Європи, європейській частині Росії та в Сибіру до Байкалу. Північна межа ареалу проходить за Полярним колом. Зустрічається від рівня моря до 2000 м в Піренеях і 2260 м в Альпах. У Південній Азії цей вид, зареєстрований в Пакистані і Кашмірі в Індії. Однак, у зв'язку з таксономічною плутаниною між цим видом і Sorex planiceps, його межі поширення в цьому регіоні важко визначити. Проживає у відносно вологих районах з густою рослинністю на землі, у найрізноманітніших середовищах проживання, включаючи болота, луки, степи, піщані дюни, краї лісу, скелясті ділянки, чагарники і гірські ліси.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Страждає від руйнування середовища існування, використання пестицидів і зниження числа безхребетних. Включений до Додатка III Бернської конвенції. Мешкає в багатьох природоохоронних територіях.

Посилання[ред.ред. код]