Spar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Spar
Тип Мережа супермаркетівd
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Роздрібна торгівля
Гасло Door Eendrachtig Samenwerken Profiteren Allen Regelmatig
Засновано 1932
Штаб-квартира Егенайм
Продукція Супермаркет
Співробітники
  • 337 000 осіб (2015)
Сайт spar-international.com
spar.co.uk

CMNS: Spar у Вікісховищі

SPAR — нідерландська мережа крамниць-супермаркетів зі штаб-квартирою у Амстердамі. Є закупівельним кооперативом - роздрібні торговці групуються під єдиним брендом з метою отримання найбільш вигідних умов від постачальників.

Історія[ред. | ред. код]

SPAR був заснований в 1932 році Адріаном ван Велл як добровільна мережа бакалійників під назвою «De SPAR». Основна мета — зберегти кооперацію між незалежними оптовими компаніями і ритейлерами у відповідь на появу великих торгових мереж в Європі. Назва мережі склалося з перших літер девізу: «Door Eendrachting Samenwerken Profiteren Allen Regelmating», що в перекладі означає «Всі ми виграємо від співпраці».

Концепція Spar почала поширюватися за межами Голландії тільки в кінці 1940-х років, другою країною стала Бельгія. Протягом 1950-х років концепція Spar швидко поширилася по всій Європі. У 1953 році був створений Spar International, першим президентом якого став Адріан ван Велл, а в 1957 році в Голландії відбувся перший міжнародний конгрес Spar.

Діяльність[ред. | ред. код]

Магазин Spar у Лайву, Китай

«SPAR International» об'єднує під своєю вивіскою більше 15 000 магазинів в 34 країнах світу (в основному країни Європи, але також і ПАР, Австралія, Аргентина). Основні формати: «Spar» (торгова площа 500—1000 м²) і «EuroSpar» (1000-3000 м²).

Загальний товарообіг мережі — понад 27 млрд євро на рік.

В Україні мережа розвивається в 4 торгових форматах: «Spar Express» (магазини біля дому торговою площею до 200 м²), «Spar» (супермаркети 200-800 м²), «Eurospar» (супермаркети 800-3000 м²), «Interspar» (гіпермаркети більше 3000 м²). Станом на 2011 рік в Україні працювало 36 супермаркетів цієї мережі. Із січня 2017 року Spar розвивається і в Україні як один з бізнес-напрямків діяльності Інвестиційної Групи VolWest Group, що має багаторічний досвід успішної реалізації різноманітних проектів, зокрема, і у галузі рітейлу в Україні.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]