Spar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Spar
Тип Мережа супермаркетів[d]
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Роздрібна торгівля
Гасло Door Eendrachtig Samenwerken Profiteren Allen Regelmatig
Засновано 1932
Штаб-квартира Егенайм
Співробітники
  • 337 000 осіб (2015)
Холдингова компанія Groupe Casino[d]
Сайт spar-international.com
spar.co.uk

Spar у Вікісховищі?

Spar — нідерландська мережа крамниць-супермаркетів зі штаб-квартирою у Амстердамі. Являє собою закупівельний кооператив-роздрібні торговці групуються під єдиним брендом з метою отримання найбільш вигідних умов від постачальників.

Історія[ред. | ред. код]

SPAR був заснований в 1932 році Адріаном ван Велл як добровільна мережа бакалійників під назвою «De SPAR». Основна мета — зберегти кооперацію між незалежними оптовими компаніями і ритейлерами у відповідь на появу великих торгових мереж в Європі. Назва мережі склалося з перших літер девізу: «Door Eendrachting Samenwerken Profiteren Allen Regelmating», що в перекладі означає «Всі ми виграємо від співпраці».

Концепція SPAR почала поширюватися за межами Голландії тільки в кінці 1940-х років, другою країною стала Бельгія. Протягом 1950-х концепція SPAR швидко поширилася по всій Європі. У 1953 році був створений SPAR International, першим президентом якого став Адріан ван Велл, а в 1957 році в Голландії відбувся перший міжнародний конгрес SPAR.

Діяльність[ред. | ред. код]

Магазин Spar у Лайву[en], Китай

«SPAR International» об'єднує під своєю вивіскою більше 15 000 магазинів в 34 країнах світу (в основному країни Європи, але також і ПАР, Австралія, Аргентина). Основні формати: «Spar» (торгова площа 500—1000 м²) і «EuroSpar» (1000-3000 м²).

Загальний товарообіг мережі — понад 27 млрд євро на рік.

На 2011 рік в Україні працювало 36 супермаркетів цієї мережі.

Посилання[ред. | ред. код]