Trichys fasciculata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Trichys fasciculata

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Їжатцевиді (Hystricomorpha)
Родина: Їжатцеві (Hystricidae)
Рід: Trichys (Їжатець довгохвостий)
Вид: Їжатець довгохвостий
Trichys fasciculata
Shaw, 1801
Мапа розповсюдженості виду Trichys fasciculata
Мапа розповсюдженості виду Trichys fasciculata
Посилання
Вікісховище: Trichys fasciculata
EOL: 290049
ITIS: 584688
МСОП: 22132
NCBI: 73865

Їжатець довгохвостий (Trichys fasciculata) — єдиний представник роду Trichys з родини Їжатцевих, що мешкає на частині Малайського півострова, на островах Борнео й Суматра у лісах та посівних площах.

Зовнішня морфологія[ред. | ред. код]

Зовні нагадує великого щура. Довжина голови й тіла 350—480 мм, хвоста — 175—230 мм, вага: 1,75-2,25 кг. Хутро зверху коричневе, знизу білувате. Тіло покрите рівними, гнучкими голками помірної довжини. Так як голки знаходяться переважно ззаду, при обороні він повертається спиною до противника. Хвіст коричневий і лускатий; він легко відривається і багато дорослих особин, особливо жіночої статі, — безхвості. Передні ноги мають чотири пальці, а задні — п'ять, всі пов'язані безперервними мембранами і озброєні товстими кігтями.

Поведінка[ред. | ред. код]

Їжатець довгохвостий не може ощетинюватись і тріскотіти своїми голками. Активність проявляє переважно вночі. Хоча він — переважно наземна істота, все ж він є хорошим альпіністом, вилазячи за продовольством на дерева й кущі. Притулок знаходить у природних печерах, кам'яних щілинах, підземних норах, виритих іншими ссавцями; можуть також рити нори самі у м'якому ґрунті тропічних лісів. Головним чином травоїдні (особливо люблять фрукти, насіння, пагони бамбука), але поживою можуть бути й безхребетні. Є повідомлення, що він знищує ананаси в деяких областях.

Джерела[ред. | ред. код]