Windows Me

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Windows ME
Розробник Microsoft
Родина ОС Microsoft Windows
Стан проекту підтримка припинена 11 липня 2006
Останній стабільний випуск 4.90.3000/ 14 вересня 2000
Тип ядра монолітне ядро
Ліцензія Microsoft EULA
Веб-сайт www.microsoft.com/windowsme

Windows Millennium Edition (Windows ME; також використовується абревіатура Windows Me) — змішана 16/32-розрядна операційна система, випущена корпорацією Microsoft 14 вересня 2000 року. Була названа так на честь нового III тисячоліття (лат. millennium — тисячоліття).

Від своїх попередниць — Windows 95 і Windows 98 — відрізняється відносно невеликими оновленнями, такими як новий Internet Explorer 5.5 і Windows Media Player 7. З'явився також Windows Movie Maker з базовими функціями редагування цифрового відео. Змінився інтерфейс системи — в нього були додані можливості, що вперше з'явилися в Windows 2000.

Одна з найпомітніших змін в Windows ME — в стандартній конфігурації системи заблокований реальний режим MS-DOS, через що не можна користуватися програмами, що вимагають цей режим. Проте за допомогою спеціальних утиліт цю функцію можна розблоковувати. Завантаження Windows ME не відрізняється від аналогічного процесу Windows 95 і 98.

Системні вимоги[ред.ред. код]

Офіційні дані: сумісний з Pentium процесор з тактовою частотою 150 Мгц або вище, 32 Мб ОЗП, від 200 до 500 Мб на жорсткому диску. Для комфортної роботи: процесор з тактовою частотою від 300 до 700 Мгц, 500 Мб і більше на жорсткому диску, 128 Мб і більш оперативній пам'яті.

Слабкості[ред.ред. код]

У зв'язку з тим, що з випуском цієї версії Windows дуже поспішали до нового тисячоліття, була допущена велика кількість помилок та слабкостей у безпеці. Тому часто ставалися збої під час завантаження та роботи.

Новаторство[ред.ред. код]

У Windows Me вперше був реалізована функція відкату системи (System Restore). Використано новий Windows Media Player 7, подібний до Media Player у Windows XP.

Довідкова система у новому стилі, який пізніше перенесли до Windows XP. Програма для створення та редакції невеличких фільмів Windows Movie Maker.