Windows 10 Mobile

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Windows 10 Mobile
Windows 10 Logo.svg
Розробник Microsoft
Родина ОС Windows
Стан проекту Підтримка до 10.12.2019 р.
Модель коду Закритий
Початковий випуск 12 лютого 2015
Останній стабільний випуск 10.0.15254.248 (Fall Creators Update)/ 14 лютого 2018
Останній нестабільний випуск 10.0.15254.249/ 14 лютого 2018
Доступні мови Багатомовний
Спосіб оновлення Windows Update
Менеджер пакунків [1]
Платформи, що підтримуються ARM
Тип ядра Windows NT
Інтерфейс Modern, Fluent design
Ліцензія EULA
Веб-сайт microsoft.com/it-it/windows/features
Статус підтримки
Активна розробка призупинена. Основна підтримка системи (версія 1709) до 10.12.2019 р.

Windows 10 Mobile - версія ОС, призначена для мобільних пристроїв з діагоналлю екрана до дев'яти дюймів. Покликана забезпечити кращу синхронізацію з версією Windows для персональних комп'ютерів, ширшу синхронізацію контенту, нові «універсальні» додатки, а також можливістю підключення пристроїв до зовнішнього дисплею і використання смартфона в ролі ПК. З аналогічним інтерфейсом з підтримкою миші і клавіатури. Смартфони на Windows Phone 8.1 можуть бути оновлені до Windows 10 Mobile. Деякі функції можуть відрізнятися в залежності від апаратної сумісності.

Розробка[ред. | ред. код]

Компанія Microsoft почала створювати єдину екосистему на базі ОС Windows в 2012 році. На Build 2014 Microsoft представила концепцію «універсальних» додатків Windows, при створенні яких використаний єдиний код і інтерфейс для всіх версій Windows. Призначені для користувача дані і ліцензії для програми також можуть бути розділені між декількома платформами. З 12 лютого 2015 року ведеться відкрите бета-тестування системи в рамках програми Windows Insider. На 2015 Build Microsoft представила інструмент, який полегшить портування Android- та iOS-додатків на Windows 10 Mobile, а також експериментальний порт Win-32. Спочатку планувалося, що операційна система буде включати середу виконання для забезпечення Android (Project «Astoria»), що дозволить адаптувати програми, написані на Java або C ++, для використання в ОС Windows 10. Однак в початку 2016 Microsoft оголосила про те, що проект «Astoria» закритий. Але залишається актуальним проект «Islandwood», що дозволяє перекомпілювати додатки, спочатку написані для iOS, під Windows 10 і Windows 10 Mobile. Першим додатком, який було перекомпільовано став Instagram, доступний тільки на Windows 10 Mobile. Також в Windows Store опублікована бета-версія Facebook Messenger.

Системні вимоги[ред. | ред. код]

Системні вимоги
Роздільна здатність Оперативна пам'ять
960×540 і вище 1 Гб
1440×900 і вище 2 Гб
2048×1152 і вище 3 Гб
2560×2048 і вище 4 Гб

Особливості[ред. | ред. код]

Cortana[ред. | ред. код]

Cortana стала ще більш розумною. Розуміє до 7 мов. В Україні не доступна.

Web[ред. | ред. код]

Добавлено новий браузер Microsoft Edge. Він замінив Internet Explorer і став набагато швидше, стабільніше нього та отримав нові можливості.

Центр сповіщень[ред. | ред. код]

В Action Center добавлено три ряди налаштовуваних кнопок у верхній частині екрану.

Клавіатура[ред. | ред. код]

Можливість переміщувати клавіатуру по екрану, змінювати розміри, а також можливість голосом диктувати текст (працює не на всіх мовах).

Налаштування[ред. | ред. код]

Новий дизайн налаштувань телефона, які згруповані за своїми функціями.

Повідомлення[ред. | ред. код]

Можливість швидкої відповіді на повідомлення свайпом вниз.

Office[ред. | ред. код]

Нові можливості, які взяті із десктопної версії програми. Word отримав можливість відстежувати зміни в документах, навчили синхронізувати список недавніх відкритих документів. Також оновлення функціоналу Power Point, тепер є можливість повноцінно створювати презентації на смартфонах.

Перехід на універсальну платформу Windows[ред. | ред. код]

Згідно з концепцією "єдиної екосистеми Windows", мобільна система отримала новітні універсальні програми Windows: "Скайп" (починаючи з версії 1607), SMS (інтеграція зі "Скайпом", "Музика Groove", сучасний файловий менеджер, Outlook (з’єднав почту і календар в єдиний додаток), "Параметри", "Калькулятор", "Годинник", Xbox та інші.

Режим розробника[ред. | ред. код]

Дозволяє встановлювати універсальні програми Windows не тільки із "Магазину", але й із інших місць. Звичайна версія Windows 10 Mobile підтримує лише 20 таких неопублікаваних програм, тоді як корпоративна - безмежну кількість.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]