OS/2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OS/2
Os2logo.svg
Розробник Microsoft, IBM, сьогодні лише IBM
Написано на Assembler, C
Родина ОС OS/2
Стан проєкту Розвивається як eComStation
Модель коду Закритий початковий код
Останній стабільний випуск 4.52/ Грудень 2001
Ринкова ніша Professionals, servers
Доступні мови Англійська, німецька
Доступні мови програмування Assembler, C, REXX
Платформи, що підтримуються x86
Тип ядра Гібридне ядро
Інтерфейс Workplace Shell Graphical user interface
Ліцензія Власницька
Вебсайт ecomstation.com

CMNS: OS/2 у Вікісховищі

OS/2операційна система фірми IBM.

Історія системи[ред. | ред. код]

Паралельно з розробкою Windows корпорація Microsoft спільно з IBM вела активну роботу із створення системи OS/2. На початку дев'яностих років шляхи двох гігантів IT-індустрії розійшлися, і розробники в IBM займалися своєю системою самостійно. Було повністю переписано ядро і драйвери, додано TCP/IP та USB-стек.

Після того, як IBM і Microsoft розійшлися в різні боки, Microsoft переробила свою версію OS/2 в Windows NT, а сама OS/2 продовжувала розроблятися у фірмі IBM, яка все ж таки не приділяла цій операційній системі належної уваги. Версію OS/2 Warp 3 серйозно розглядали як гідного конкурента Windows, але версія 4 вже не претендувала на це через рекламну діяльність Microsoft. 26 жовтня 1996 року вийшла наступна версія — OS/2 Warp 4.0 (Мерлін). У 1999 з'являється OS/2 Warp Server for e-business (кодова назва «Аврора», версія системи — 4.5).

Microsoft, офіційно відмовившись від підтримки OS/2, продовжувала уважно стежити за розвитком цієї операційної системи. Багато деталей інтерфейсу OS/2 IBM і Microsoft перешли до нової ОС MicrosoftWindows 95.

OS/2 існує досі[коли?] і набула деякої популярності у середовищі корпоративних клієнтів і мережників.[джерело?]

Особливою популярністю як домашня операційна система OS/2 ніколи не користувалася, залишаючись в тіні Windows, і, пізніше Windows NT. Проте зусилля як самої IBM, так і безлічі корпоративних і незалежних розробників програмного забезпечення не пройшли дарма — OS/2 є стабільною системою з передбаченою поведінкою і хорошим набором системних і прикладних програм. При цьому OS/2 є самостійною лінією розвитку операційних систем, відрізняючись від Windows NT істотно меншими вимогами до апаратних засобів, а від GNU/Linux — кращою підтримкою програм для DOS і win16.


Підтримка користувачів здійснювалася до 31 грудня 2006 року.[1] Після цього оновлення ОС здійснювалося у рамках проекту eComStation. 2015 року анонсований новий OEM-дистрибутив, що базується на OS/2 — ArcaOS.[2].[3] ArcaOS є комерційним програмним продуктом.[4]

Джерела[ред. | ред. код]