OS/2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
OS/2
Розробник Microsoft, IBM, сьогодні лише IBM
Написано на ?
Родина ОС OS/2
Стан проекту Розвивається як eComStation
Модель сирцевого коду Закритий джерельний код
Останній стабільний випуск 4.52/ Грудень 2001
Ринкова ніша Professionals, servers
Доступні мови Англійська, німецька
Доступні мови програмування ?
Платформи, що підтримуються x86
Тип ядра Гібридне ядро
Інтерфейс Workplace Shell Graphical user interface
Ліцензія Власницька

Commons-logo.svg OS/2 у Вікісховищі

OS/2операційна система фірми IBM.

Історія системи[ред.ред. код]

Паралельно з розробкою Windows корпорація Microsoft спільно з IBM вела активну роботу із створення системи OS/2. На початку дев'яностих років шляхи двох гігантів IT-індустрії розійшлися, і розробники в IBM займалися своєю системою самостійно. Було повністю переписано ядро і драйвери, додано TCP/IP та USB-стек.

Після того, як IBM і Microsoft розійшлися в різні боки, Microsoft переробила свою версію OS/2 в Windows NT, а сама OS/2 продовжувала розроблятися у фірмі IBM, яка все ж таки не приділяла цій операційній системі належної уваги. Версію OS/2 Warp 3 серйозно розглядали як гідного конкурента Windows, але версія 4та вже не претендувала на це через рекламну діяльність Microsoft. 26 жовтня 1996 року вийшла наступна версія — OS/2 Warp 4.0 (Мерлін). У 1999 з'являється OS/2 Warp Server for e-business (кодова назва «Аврора», версія системи — 4.5).

Microsoft, офіційно відмовившись від підтримки OS/2, продовжувала уважно стежити за розвитком цієї операційної системи. Багато деталей інтерфейсу OS/2 IBM і Microsoft перешли до нової ОС MicrosoftWindows 95.

Os/2 існує досі і придбала деяку популярність в середовищі корпоративних клієнтів і мережників. І сьогодні багато найбільших корпорацій в Європі довіряють OS/2 управління своїми комп'ютерними мережами.

Особливою популярністю як домашня операційна система OS/2 ніколи не користувалася, залишаючись в тіні Windows, і, пізніше Windows NT. Проте зусилля як самої IBM, так і безлічі корпоративних і незалежних розробників програмного забезпечення не пройшли дарма — OS/2 є стабільною системою з передбаченою поведінкою і хорошим набором системних і прикладних програм. При цьому OS/2 є самостійною лінією розвитку операційних систем, відрізняючись від Windows NT істотно меншими вимогами до апаратних засобів, а від Gnu/linux — кращою підтримкою програм для DOS і win16.

Підтримка користувачів здійснювалася до 31 грудня 2006 року. Після цього терміну підтримка здійснюється тільки для тих користувачів, які уклали додатковий договір на обслуговування.

Джерела[ред.ред. код]