Windows Phone

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Windows Phone
Windows Phone 8 logo and wordmark (purple).svg
WP8.1 Start Screen.png
Розробник Microsoft
Родина ОС Windows CE.Windows NT
Стан проєкту Покинуто
Початковий випуск 21 жовтня 2010 (Європа),
8 листопада 2010 (Північна Америка),
19 січня 2011 (Україна)[1]
Останній стабільний випуск Windows Phone 8.1 (8.10.15137.160)/ 2 червня 2015
Доступні мови програмування C++, C і C Sharp
Інтерфейс Metro
Ліцензія Microsoft EULA.
Вебсайт windowsphone.com

CMNS: Windows Phone у Вікісховищі

Windows Phone (кодова назва «Photon») — велике оновлення Windows Mobile, що вийшло 11 жовтня 2010 року.

Дана система є повністю новою, з повністю новим інтерфейсом і — вперше — з інтеграцією сервісів Microsoft Xbox Live і Zune. Презентація системи відбулася в рамках заходу Mobile World Congress, що проходить у Барселоні. «Сьогодні ми з гордістю представляємо світу мобільну платформу нового покоління, — заявив головний виконавчий директор Microsoft Стів Балмер. — Серед безлічі одноманітних телефонів і мобільних пристроїв, представлених на глобальному ринку, наша розробка дійсно буде виділятися. Windows Phone Series стане тим поворотним моментом, який змінить уявлення про мобільний телефон ».

Windows Phone має новий домашній екран: тут більше немає статичних іконок — усі вони замінені на так звані «живі елементи» (Live Tiles), які відображають інформацію в режимі реального часу автономно від користувача. Наприклад, можна створити елемент для свого друга. Просто дивлячись на цей елемент, користувач завжди буде знати про всі нові записи в соціальних мережах та опублікованих фотографіях свого знайомого.

Інтерфейс[ред. | ред. код]

Інтерфейс «Metro» повністю переглянутий і візуально схожий на інтерфейс Zune HD. Microsoft переробила початковий екран, використовуються «плитки», які прокручуються по вертикалі і можуть бути налаштовані для швидкого запуску, посилання на контакти або управління, містяться віджети. Windows Phone Series буде мати більш дружній користувацький інтерфейс з технологією multi-touch.

Інтерфейс операційної системи включає 6 витягнутих по горизонталі панелей (Hubs), які на екрані мобільного пристрою можна прокручувати ліворуч і праворуч. Панель «Люди» (People) об'єднує всю інформацію, що стосується будь-якого певного людини, в тому числі його записи та коментарі у соціальних мережах, а також фотографії, надаючи централізований доступ до таких мереж як Facebook і Windows Live. Панель «Картинки» (Pictures) об'єднує фотографії та відеозаписи користувача, що зберігаються в пам'яті пристрою, на комп'ютері та в інтернеті, також відкриваючи доступ до фотографій і відеозаписів друзів. Панель «Ігри» (Games) відкриває доступ до аватарів, використовуваним в Xbox Live, досягнень, профілів інших гравців і мобільних ігор. «Музика + Відео» (Music + Video): об'єднує мультимедійних контент, що зберігається на комп'ютері користувача, музичні онлайн-сервіси та вбудоване FM-радіо і відкриває доступ до сервісу Zune Social для обміну музикою. Панель Marketplace дозволяє завантажувати застосунки та ігри, а Office забезпечує доступ до Office Mobile, SharePoint і OneNote. Користувачеві надається можливість відкриття, створення і редагування документів.

Вимоги до обладнання[ред. | ред. код]

Всі пристрої, що базуються на Windows Phone Series, повинні будуть мати 3 фізичні кнопки: головне меню, пошук і повернення. Кнопка пошуку буде служити для запуску Bing і працювати в будь-якій програмі. Визначаючи поточне місце розташування користувача, дана функція, в тому числі, дозволить виконувати локальний пошук. Всі пристрої повинні будуть підтримувати мультисенсорних технологію (розпізнавання максимум 4 дотиків одночасно), володіти GPS-приймачем, FM-радіо, екраном високої роздільної здатності, акселерометром і камерою з роздільною здатністю не менше 5 МП. Крім того, випускаючи пристрої на базі Windows Phone Series, виробники більше не зможуть накладати власні графічні оболонки — інтерфейс системи повинен бути один і легко дізнаватися незалежно від марки. Проте, за виробниками зберігається можливість кастомізації інтерфейсу, відключення деяких функцій і широкий вибір на апаратних характеристиках, включаючи додавання графічних прискорювачів.

Особливості[ред. | ред. код]

Серед іншого, у найближчому майбутньому підтверджена поява функції копіювання, вирізання та вставки,[2] повноцінної багатозадачності для сторонніх програм[3] та Adobe Flash.[4][5] Microsoft планує додати функції копіювання, вирізання та вставки оновленням, яке плануєтья випустити "на початку 2011".[6] Наразі обмежена багатозадачність для сторонніх програм реалізована у вигляді технології Tombstoning, аналогічної до Push Notifications в iOS.[7] [8] При цьому система дозволяє одночасний запуск не більше 15 сторонніх програм з підтримкою push-повідомлень.[9]

Windows Phone підтримує розширення пам'яті за допомогою флеш-карт SD, але при цьому не підтримується "гаряча" зміна карт пам'яті. Заміна карти пам'яті вимагає процедури скидання налаштувань пристрою до заводських.[10][11] У Windows Phone відсутня можливість під'єднання до прихованих безпровідних точок доступу (Wi-Fi),[12] точок доступу зі статичною IP-адресою,[13] використання пристрою як модема комп'ютера,[14] відеозв'язок,[15] VoIP-телефонія,[16] доступ до пристрою в режимі USB-диску.[17] Відсутні також такі функції як спільна скринька електронної пошти,[17] пошук по пристрою,[17] покрокова навігація,[17] системний менеджер файлів,[15] передача файлів за допомогою Bluetooth,[15] USSD-запити[18] та можливість встановлення визначених користувачем рінгтонів.[19]

Пристрої з Windows Phone можуть синхронізуватися в мережі лише за допомогою Exchange ActiveSync.[20] При цьому відсутня синхронізація Exchange ActiveSync за допомогою кабелю або кредлу.

Серед корпоративних функцій, Windows Phone не містить підтримки захищених документів Microsoft Office,[21] безпечних протоколів IPsec,[22] шифрування пристрою,[23] надійних паролів[13] та сокетів.[16] В той час, як старші пристрої під управлінням Windows Mobile мали підтримку повного обсягу політик Microsoft Exchange Server, у Windows Phone можливості Exchange обмежені.[24][25] У програмі The Calendar відсутній тижневий вигляд.[13] Список останніх телефонних викликів тепер єдиний, без можливості відфільтрувати вхідні, вихідні та пропущені виклики.[13]

Програми[ред. | ред. код]

Розробка[ред. | ред. код]

Основною при розробці мобільних застосунків для Windows Phone стане платформа Silverlight та XNA.

Для розробки застосувань для мобільної платформи ви можете використовувати Visual Studio і завантажувати ваше застосування на пристрій Windows Phone або використовувати Windows Phone Emulator. Якщо ви встановлюєте оновлену Windows Phone SDK 7.1.1, ви можете використовувати 256-MB пам'яті в емуляторі або 512-MB.

Розробка пристроїв[ред. | ред. код]

До розробки мобільних рішень під нову платформу вже приступили Dell, Garmin-Asustek, HTC, Hewlett-Packard, LG, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba і Qualcomm. Крім того, про підтримку платформи оголосили оператори зв'язку AT & T, Orange, Sprint, Telecom Italia, T-Mobile, Verizon Wireless, Vodafone та інші. Перші мобільні пристрої на базі нової операційної системи планується випустити на ринок до кінця 2010 р.

Windows Phone в Україні[ред. | ред. код]

19 січня 2011 р. в Україні надійшов у продаж перший офіційний смартфон на базі Windows Phone — HTC Mozart[1]. На момент появи завершені роботи по адаптації платформи Windows Phone для України: немає можливості використовувати сервіс Xbox Live, а магазин застосунків Windows Phone Marketplace працює в обмеженому режимі (для завантаження доступні лише безкоштовні застосунки, включаючи ігри)[26]. Доступна українська локалізація платформи[27].

Додаткові відомості[ред. | ред. код]

За оцінкою Canalys, програмне забезпечення Microsoft встановлено приблизно на 9% смартфонів у всьому світі. Таким чином, Microsoft займає 4-е місце на цьому ринку після Symbian, BlackBerry OS і iPhone OS. Попередня версія мобільної операційної системи від Microsoft під назвою Windows Mobile 6.5, нагадаємо, була випущена в жовтні 2009 р. Microsoft продовжить її підтримувати разом з Windows Phone Series, поки на неї буде попит. Вона буде використовуватися в більш дешевих смартфонах. Windows Phone Series буде випущена тільки в однієї модифікації і вперше позиціонується як універсальна платформа для корпоративного і споживчого ринку.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Технослав Бергамот (2011-01-19). HTC 7 Mozart на Windows Phone появился в Украине за 6000 гривен. gagadget.com. MSP «Magnet». Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 1 березня 2011. (рос.)
 2. Vincent Nguyen (2010-07-19). Windows Phone Technical Preview - SlashGear. SlashGear. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 3. Exclusive interview with Joe Belfiore, corporate VP of Windows Phone. Engadget. Подія відбулася 06:30. “Actually, as a general matter, there are a whole lot of companies that we're working with pretty closely to figure out what additional capabilities developers want and need to add great new scenarios, and so multitasking is a good example of one we're already talking to people about, we're looking for the right way to implement it. So that's something you'll see come from us at some point.”(англ.)
 4. Tim Barribeau (2010-08-04). Windows Phone To Lack HTML5 Support?. Smart Phone Resource, Inc. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 5. Donald Melanson (2010-10-25). Adobe confirms Flash Player 10.1 is coming to BlackBerry, Windows Phone and more. Engadget. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 6. Joshua Topolsky (2010-10-20). Windows Phone review. Engadget. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 7. Малых Сергей (2010-08-12). Еще раз о многозадачности. w7phone.ru. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-08. (рос.)
 8. Стала известна дата запуска Windows Phone. Компьютеры KM.RU. 2010-10-04. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-08. (рос.)
 9. Stephen Schenck (2010-12-08). Microsoft Clarifies Windows Phone Push Notification Limit. LST LLC Company. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-11. (англ.)
 10. Brandon Miniman (2010-11-11). Windows Phone DOES Support Removable Storage: Proof. LST LLC Company. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 11. Paul Thurrott (2010-11-12). Windows Phone and removable storage. Windows Phone Secrets. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02.  Текст «Windows Phone Secrets» проігноровано (довідка)(англ.)
 12. Lynnette Luna (2010-10-17). Windows Phone smartphones can't connect to hidden WiFi networks. Fierce Wireless. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 13. а б в г Peter Bright (2010-11-16). Windows Phone: The 10 features Microsoft should add ASAP. Ars Technica. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 14. Ziegler, Chris (2010-09-24). Microsoft: Windows Phone doesn't support tethering. Engadget. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 15. а б в GSMArena team (2010-10-08). Windows Phone OS review: From scratch. GSMArena.com. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 16. а б Voxofon: hybrid VOIP for Windows Phone. wpcentral. 2010-06-03. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 17. а б в г Bonnie Cha (2010-10-27). Top 5 things I dislike about Windows Phone. CNET. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 18. Андрей Крупин (2 листопада 2010). Windows Phone: в поисках индивидуальности [Windows Phone: у пошуках індивідуальності]. 3DNews Daily Digital Digest. Процитовано 2 грудня 2010. «... в Windows Phone отсутствует поддержка USSD-запросов ...» 
 19. Alex Wilhelm (2010-10-26). No custom ringtones allowed on Windows Phone. The Next Web. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 20. Adam Z Lein (2010-09-17). How to Sync Windows Phone with Outlook. LST LLC Company. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 21. Gavin Clarke (2010-06-26). Windows Phone misses big-business support tools. The Register. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 22. Mary Jo Foley (2010-06-07). Microsoft makes the business case for Windows Phone | ZDNet. CBS Interactive. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 23. Galen Gruman (2010-11-08). Windows Phone lacks on-device encryption. InfoWorld. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-02. (англ.)
 24. Paul Thurrott (2010-10-19). Windows Phone in the Enterprise?. WindowsITPro. Процитовано 2010-12-02. [недоступне посилання з серпня 2019](англ.)
 25. Paul Thurrott (2010-12-10). Windows Phone and Exchange Active Sync. Windows Phone Secrets. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 2010-12-11. (англ.)
 26. Майкрософт Україна (24 лютого 2011). "Microsoft розвиває екосистему Windows Phone в Україні". Прес-реліз. Переглянутий 1 березня 2011.
 27. Windows Phone: нова концепція, нові можливості. ВКурсе.ua. 2011-02-27. Архів оригіналу за 2013-07-06. Процитовано 1 березня 2011. 

Посилання[ред. | ред. код]