Прапор Лісабона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Лісабона
Прапор Лісабона
Кольори
ПриналежністьЛісабон

CMNS: Прапор Лісабона у Вікісховищі

Прапор Лісабона, також відомий як Прапор Сен-Вінсента, є муніципальним прапором столиці Португалії Лісабона, що складається з жиронів, які чергуються між чорним і білим, облямований гербом Лісабона в центрі. Для цивільного використання прапор вивішується без герба.

Герб Лісабона зображує історію про те, як Святий Вінсент став покровителем Лісабона. Португальська легенда розповідає, як тіло святого було куплено в Алгарве в 1173 році, коли його перевозили до столиці, щоб поховати в Лісабонському соборі королем Афонсу I. Поки корабель був пришвартований у південно-західній точці Португалії (сучасний мис Сент-Вінсент), два ворони нібито сиділи на кораблі, щоб охороняти труп. [1] Ця легенда потрапила в португальський фольклор, в результаті чого цю сцену використовували для зображення Лісабона.

Одразу внизу драпірується комір Ордена Вежі та Меча, яким місто нагородив 3 червня 1920 року президент Антоніу Хосе де Алмейда. [2] [3] Під гербом знаходиться білий сувій із девізом MUI NOBRE E SEMPRE LEAL CIDADE DE LISBOA («Найшляхетніше і завжди вірне місто Лісабон»). Над гербом є золота настільна корона з п'ятьма видимими вежами, що вказує на статус міста та столиці Лісабона. [4]

Прапор Лісабона вплинув на дизайн прапора Сеути.

Див. також

[ред. | ред. код]

Список літератури

[ред. | ред. код]
  1. Purcell, Mary (1960). Saint Anthony and His Times. Garden City, New York: Hanover House. с. 44–45.
  2. Membros Honorários. Ordens Honoríficas Portuguesas. Процитовано 9 лютого 2022. Em 1920, o Presidente António José de Almeida concedeu à cidade de Lisboa a Grã-Cruz da reformulada Ordem Militar da Torre e Espada, do Valor, Lealdade e Mérito.
  3. Entidades Nacionais Agraciadas com Ordens Portuguesas. Ordens Honoríficas Portuguesas. Процитовано 9 лютого 2022.
  4. Lisboa (Lisbon) Municipality (Portugal). Flags of the World. Процитовано 25 липня 2019.

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]