Прапор Монако

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Монако
Прапор Монако
Використання
Пропорції 4:5 (або 2:3)
Затверджений 4 квітня 1881
Кольори
червоний
білий
Тип державний
Приналежність Монако

CMNS: Прапор Монако у Вікісховищі

Прапор Монако — полотнище з двома рівновеликими смугами, розміщеними горизонтально. Зверху — смуга червоного кольору, знизу — білого. Прийнятий у 1881 р. Кольори прапора пов'язані з барвами княжого роду Грімальді, представники якого правлять князівством з епохи середньовіччя.

Монакські прапори червоних і білих кольорів відомі з 1339 року. У XIVXVIII століттях це були полотнища з червоних і білих ромбів, або були білими з повним гербом в центрі. Останній прапор офіційно вважається урядовим, хоча вивішується рідко.

Наприкінці XVIII століття Монако було приєднане до Франції, але в 1814 році, після падіння імперії Наполеона, правління династії Грімальді в Монако було відновлене. Тоді ж з'явився і нинішній монакський прапор, що отримав зображення у вигляді двох горизонтальних смуг червоного і білого кольорів. Офіційно він затверджений тільки в 1881 році. Схожість прапорів Монако і Індонезії послужило приводом для дипломатичного конфлікту. Коли уряду Монако стало відомо, що Індонезія в 1945 році прийняла такий же, як у Монако, прапор, уряд заявив із цього приводу офіційний протест. Проте протест був відхилений на тій підставі, що прапор Індонезії за походженням є ще стародавнішим, ніж прапор Монако.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]