Тектоніка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Bot Gluck (обговорення | внесок)
м додано →‎Примітки: , replaced: == Література == *{{МГЕ}} * {{Мельн}} * {{СДФГ}} == Посилання == * ⌊⌊⌊⌊1⌋⌋⌋⌋ {{geol-stub}} {{ВП-портали|Науки про Землю|Геологі...
Рядок 26: Рядок 26:
* [[Тектонічні структури]]
* [[Тектонічні структури]]
{{Multicol-end}}
{{Multicol-end}}

== Примітки ==
{{reflist}}


== Література ==
== Література ==

Версія за 04:22, 12 січня 2018

Тектоніка плит[1]

Текто́ніка (грец. τεκτονική — будівельна справа, від τεκταίνω — майструю, будую) — наука (галузь геології), що вивчає структуру та рухи земної кори і підкорових мас та форми залягання гірських порід, створені цими рухами, досліджує геологічну історію й закономірності розвитку тектонічних рухів.

Загальний опис

Основні задачі тектоніки — вивчення сучасної структури земної кори, тобто розміщення та характер залягання в її межах різних гірських порід, і закономірних поєднань структурних елементів різного порядку — від дрібних складок та розривів до континентів та океанів, а також встановлення історії та умов формування земної кори.

Основні розділи тектоніки: загальна (морфологічна) тектоніка (структурна геологія), регіональна тектоніка, історична тектоніка, теоретична (генетична) тектоніка, порівняльна тектоніка, експериментальна тектоніка (тектонофізика). В особливий розділ тектоніки виділяють неотектоніку. На стику тектоніки та сейсмології виникла сейсмотектоніка. Початок розвитку тектоніки припадає на XVI-XVII ст. Остаточно вона сформувалася у XX ст. Синонім — геотектоніка.

Сучасна тектонічна карта світу

Тектонічна карта світу

Див. також

Примітки

  1. Тектоніка. Вікіпедія (укр.). 2 січня 2017. Процитовано 17 вересня 2017.

Література

Посилання