Львівське музично-педагогічне училище імені Філарета Колесси: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м вікіфікація
Немає опису редагування
Рядок 25: Рядок 25:
В [[1999]] році Педагогічний коледж (такий статус на той час отримало Педагогічне училище №1) увійшов як структурний підрозділ до Львівського державного університету імені [[Львівський національний університет імені Івана Франка|Івана Франка]].
В [[1999]] році Педагогічний коледж (такий статус на той час отримало Педагогічне училище №1) увійшов як структурний підрозділ до Львівського державного університету імені [[Львівський національний університет імені Івана Франка|Івана Франка]].


У [[2001]] році відділення музичного мистецтва Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка було акредитоване за першим акредитаційним рівнем, а також одночасно ліцензоване на підготовку спеціалістів другого акредитаційного рівня «Бакалавр» спеціальності 6.020200 Музична педагогіка і виховання. З 2006 року на базі музично-педагогічного училища була створена кафедра музичного мистецтва, що увійшла в структуру факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.
У [[2001]] році відділення музичного мистецтва Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка було акредитоване за першим акредитаційним рівнем, а також одночасно ліцензоване на підготовку спеціалістів другого акредитаційного рівня «Бакалавр» спеціальності 6.020200 Музична педагогіка і виховання. З [[2006]] року на базі музично-педагогічного училища була створена кафедра музичного мистецтва, що увійшла в структуру факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.


Цьогоріч училище випускає останній четвертий курс і припиняє своє існування. Величний заклад, колективи якого у 80-х роках вражали своїм професіоналізмом всю Україну, доживає свої останні дні. Але Львівське музично-педагогічне училище ім.Філарета Колесси вписало яскраву сторінку в музичну освіту України.
Цьогоріч училище випускає останній четвертий курс і припиняє своє існування. Величний заклад, колективи якого у 80-х роках вражали своїм професіоналізмом всю Україну, доживає свої останні дні. Але Львівське музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси вписало яскраву сторінку в музичну освіту України.


== Архітектура ==
== Архітектура ==
Училище було розташовано у корпусах львівських монастирів - в північному крилі монастирях [[Комплекс монастиря та костелу Бернардинів|бернандинів]], а гуртожиток та навчальний комплекс займали повністю комплекс [[Костел і монастир бенедиктинок у Львові|монастиря бенедиктинок]] (вулиця Вічева, 2).
Училище було розташовано у корпусах львівських монастирів - в північному крилі монастирях [[Комплекс монастиря та костелу Бернардинів|бернандинів]], а гуртожиток та навчальний комплекс займали повністю комплекс [[Костел і монастир бенедиктинок (Львів)|монастиря бенедиктинок]] (вулиця Вічева, 2).


{{без джерел}}
{{без джерел}}

Версія за 20:35, 31 грудня 2010

Львівське музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси
ЛМПУ ім. Ф. Колесси
Львів
Тип училище і музичне училищеd
Країна  Україна
Назва на честь Колесса Філарет Михайлович
Засновано 1947
Закрито 2009
Директор Музальов О.О.
Студентів 480
Адреса м. Львів, вул. Валова, 18

Львівське музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси офіційно було засноване у 1947, згодом йому було присвоєно ім'я видатного українського музичного етнографа і фольклориста Філарета Колесси. За роки свого існування музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси виховало цілу плеяду видатних українських музикантів, диригентів, співаків.

Серед них: лауреати державної премії ім. Т. Г. Шевченка С. Турчак, А. Кушніренко, сестри Байко, ректор-академік В.Кузь, народні артисти І. Гамкало, Т.Микитка, Р.Бабич, С. Магера, Оксана та Ігор Білозіри, Степан П'ятничко, заслужені артисти України І. Жук, М. Процев’ят, В.Пекар, М.Галій, С.Лісецький, О. Кураш, М. Дудчак , Н. Романюк, М. Хохлогорська, видатні музиканти Є. Федоренко, В. Яценяк, З. Демцюх, М. Бурбан, В. Чучман, Р.Филипчук, В. Гречинський, Б. Косопуд, Ю. Трицецький, Л. Коструба, Наталія Чмир-Козяр, П. Табаков та багато інших знаних музикантів України та за її межами.

Свого часу Б. Завойський, І. Небожинський та інші відомі митці закладали основи, той музичний дух, яким були просякнуті стіни музпеду. Багатьом творам А. Кос – Анатольського, Є. Козака, Р. Сімовича, І. Вимера путівку в життя дали саме хорові колективи музпеду. Це було єдине училище в Україні, де були представлені всі типи хорів: мішаний (керівник – Є. Федоренко, Ю.Антків), чоловічий (керівник – М. Телюк), і три жіночих (керівники – Б. Кокотайло, З. Демцюх, Ю. Антків). Їх склад перебільшував 120 чоловік.

«... Тут і стіни співають. Кращої лабораторії для композитора годі й знайти.» - говорив А. Кос – Анатольський, проходячи коридорами училища в очікуванні чергового дебютного виконання своїх творів хоровими колективами училища.

В 80-х роках училище було визначене Міністерством освіти України як базове для музично-педагогічних відділень педучилищ України. Випускники училища при розподілі на роботу направлялися музичними керівниками дитячих садочків або вчителями музики в усі області України.

В 1996 році училище було реформоване у відділення музичного мистецтва Львівського педагогічного училища №1.

В 1999 році Педагогічний коледж (такий статус на той час отримало Педагогічне училище №1) увійшов як структурний підрозділ до Львівського державного університету імені Івана Франка.

У 2001 році відділення музичного мистецтва Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка було акредитоване за першим акредитаційним рівнем, а також одночасно ліцензоване на підготовку спеціалістів другого акредитаційного рівня «Бакалавр» спеціальності 6.020200 Музична педагогіка і виховання. З 2006 року на базі музично-педагогічного училища була створена кафедра музичного мистецтва, що увійшла в структуру факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.

Цьогоріч училище випускає останній четвертий курс і припиняє своє існування. Величний заклад, колективи якого у 80-х роках вражали своїм професіоналізмом всю Україну, доживає свої останні дні. Але Львівське музично-педагогічне училище ім. Філарета Колесси вписало яскраву сторінку в музичну освіту України.

Архітектура

Училище було розташовано у корпусах львівських монастирів - в північному крилі монастирях бернандинів, а гуртожиток та навчальний комплекс займали повністю комплекс монастиря бенедиктинок (вулиця Вічева, 2).