Восьмий Доктор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Доктор
Восьмий Доктор.jpg
Восьмий Доктор
Актор Пол МакГанн
Роки 1996–2013
Перша поява Доктор Хто
Остання поява Ніч Доктора
Кількість сезонів жодного
Появи 2 історії (2 епізоди)
Супутники Ґрейс Холовей
Хронологія
Попередній Сьомий Доктор (Сильвестр МакКой)
Наступний Воїн (Джон Гарт)

Восьмий Доктор (англ. Eighth Doctor) — восьме втілення вигаданого персонажа Доктора з британського наукового-фантастичного телесеріалу Доктор Хто. Його зіграв актор Пол МакГанн.

Загальний огляд[ред.ред. код]

Доктор Хто[ред.ред. код]

Перша і єдина поява Восьмого Доктора на телебаченні відбулася у повнометражному фільмі Доктор Хто 1996 року. Так відбулося повернення славетного персонажа на екрани після того, як було закрито класичний серіал. Цей фільм повинен був стати пілотним епізодом поновленого серіалу, випуском якого планувала зайнятись компанія Fox, але через низькі рейтинги стрічки в США зйомки серіалу так і не було розпочато. Проте у Британії фільм сприйняли добре, він зібрав понад дев'ять мільйонів глядачів, а також отримав досить позитивні оцінки. Те саме відбулося і в Австралії.

Хоча пригоди Восьмого Доктора на телебаченні цим фільмом і завершились, вони продовжились у різноманітних спін-оффах. Таким чином, історії про Восьмого Доктора з'являлися протягом дев'яти років, допоки у 2005 році серіал ну було поновлено із новим — Дев'ятимДоктором. Але достовірність цих історій і відповідність їхніх сюжетів одне одному і сюжету серіалу є відкритою темою.

Не зважаючи на той факт, що Восьмий Доктор з'явився лише в одному епізоді, він і досі залишається Доктором, який був "нинішнім" найтриваліший час.

Пізніші появи[ред.ред. код]

"Поява" Восьмого Доктора в епізоді Людська природа

Наступна після фільму поява Восьмого Доктора відбулася у 2007 році, коли було показно його зображення у щоденнику Джона Сміта в епізоді "Людська природа". Також короткий ролик, в якому було представлено усі втілення Доктора, у тому числі Восьме, продемонстровано в різдвяному спецвипуску — 2008 "Наступний Доктор".

Біографія[ред.ред. код]

Коли Сьомий Доктор перевозив залишки Майстра зі Скаро на Галіфрей, він змушений був здійснити аварійну посадку у Сан-Франциско 1999 року. Там він був поранений під час перестрілки, і його відвезли до лікарні. Лікарі, здивовані подвійним серцебиттям, прагнули усунути незрозуміле їм "мерехтіння", що спричинло смерть і регенерацію Сьомого Доктора у Восьмого. Можливо, саме через це втручання Доктор регенерував не одразу, а лише за декілька годин після "смерті".

У цей час Майстер, який не був остаточно мертвим, зміг вселитися у людське тіло. Але воно було не пристосоване, щоб утримувати володаря часу, тому він прагнув викрасти тіло Доктора, використавши для цього Око Гармонії, що знаходиться у TARDIS і знищивши при цьому Землю. Проте Доктор з допомогою лікаря Ґрейс Холовей зміг зруйнувати плани Майстра, і того затягнуло в Око Гармонії. Як здавалося, Майстер загинув раз і назавжди. Проте він повернувся в епізоді Утопія.

Умови, за яких Восьмий Доктор регенерував тривалий час не були з'ясовані. Проте 14 листопада 2013 у міні-епізоді Ніч Доктора була показана його вимушена регенерація, після якої він відмовився від свого імені та взяв ім'я Воїн - це втілення зіграв Джон Гарт.

Постать[ред.ред. код]

Восьмий Доктор, можливо, був найромантичнішим і найлюдянішим з-поміж усіх своїх втілень. Він заохочував усіх оточуючих ловити від життя усе, а не віддалятись від пригод. Також він отримує задоволення від того, що натякає людям на те, як складеться їхнє майбутнє. Вочевидь, він робить це, щоб вони могли прийняти правильне рішення.

Подібно до П'ятого Доктора, Восьмий - добрий, юний, рішучий. Ця зовнішня молодість вдало приховала його стару вимучену душу. Проте в оповіданнях про Восьмого Доктора часто використовувалась саме ця похмура його частина.

Восьмий Доктор також порушив давнє власне табу не вступати у романтичні стосунки зі своїми супутницями, поцілувавши Ґрейс Холовей. Цей епізод дуже активно обговорювався прихильниками серіалу.

Іншим предметом для дискусій стало те, що, відповідно до сюжету фільму, Доктор був напівлюдиною по материнській лінії. Проте, коли у епізоді "Кінець мандрівки" Десятий Доктор став напівлюдиною, він сказав, що це щось новеньке для нього. Отже, або творці фільму не врахували всього, або глядачі неправильно їх зрозуміли.

Крім того, Восьмий Доктор демонструє дивовижну спритність рук, притаманну кишеньковим злодіям.

Посилання[ред.ред. код]