Левенський католицький університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Левенський католицький університет
Castle Arenberg, Katholieke Universiteit Leuven adj.jpg
Один з корпусів університету
Оригінальна назва Katholieke Universiteit Leuven
Назва латиною Universitas catholica lovaniensis
Заснований 1425 , 1835

Левенський католицький університет (нід. Katholieke Universiteit Leuven, лат. Universitas catholica lovaniensis, фр. Université catholique de Louvain) — найстаріший і найвідоміший університет у Бельгії, заснований у місті Левені.

Історія[ред.ред. код]

Університет заснував у 1425 році папа римський Мартин V. У 1793 році, за часів фанцузьких революційних воєн, університет зазнав руйнування, але в 1835 році був відновлений у м. Мехелен, а потім знову повернувся до Левена, поновивши таким чином спадкоємність зі старим, зруйнованим університетом. Мовою викладання довгий час була латина, в XIX столітті латина й французька, з 1930 року — французька й нідерландська, після 1968 року університет розділився на нідерландськомовний та франкомовний університети. Унаслідок протестів фламандців франкомовне відділення університету мусило зоставити місто Левен і зайняло нове студентське містечко вже на території Валлонії.

Нові університети[ред.ред. код]

Після кризи 1968 року університет розділився на дві окремі науково-освітні установи:

Література[ред.ред. код]

  • R. Mathes, Löwen und Rom. Zur Gründung der Katholischen Universität Löwen unter besonderer Berücksichtigung der Kirchen-und Bildungspolitik Papst Gregors XVI, Essen, 1975.