Мюльгайм-ан-дер-Рур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Замок Бройх (нім. Broich) у Мюльгаймі.

Мюльгайм-на-Рурі (німецькою Mülheim an der Ruhr) — місто в Німеччині, в землі Північний Рейн — Вестфалія, чисельність населення біля 170 тисяч (169,9 тисяч за переписом 2005 року). Місто розкинулося по обидва боки річки Рур. Площа міста 91,26 квадратних кілометрів, це один з найщільніше заселених регіонів Німеччини: тут живе 1,86 тисяч людей на квадратний кілометр. Територія міста знаходиться на висотах від 26 до 153 метрів над рівнем моря.

Річка Рур не лише згадується в назві міста – вона є його важливою та невід’ємною частиною. Рур протікає через самий центр міста, на його берегах розташовані також деякі з периферійних його районів. Загальна протяжність річки в межах міста 14 кілометрів.

Статус міста Мюльгайм отримав у 1708 році, але поселення на цьому місці виникло ще в ІХ столітті. З тих часів залишилася найдавніша історична пам’ятка міста епохи Каролінгівзамок Бройх (Schloss Broich). Розвиток міста останні двісті років був тісно пов’язаний з розвитком найбільшого промислового регіону Європи — Руру. Завдяки розташуванню на річці Мюльгайм-на-Рурі був важливим транспортним вузлом, окрім того в його шахтах видобували вугілля, працювали сталеплавильні та шкіряні заводи.

В Мюльгаймі розташовано багато різноманітних компаній, особливо багато підприємств харчової промисловості, з яких найбільшою вважається ALDI Süd. Також в місті знаходиться завод з виробництва парових турбін компанії Siemens AG.

В Мюльгаймі-на–Рурі розташовано дві установи Товариства імені Макса Планка відомого своїми науково-дослідницькими підрозділами: всесвітньовідомі інститут дослідження вугілля та інститут хімічного перетворення енергії імені Макса Планка.

Галерея[ред.ред. код]


Панорама міста - вигляд на південь
Панорама міста - вигляд на південь

Джерела[ред.ред. код]