Північно-Кавказька залізниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Північно-Кавказька залізниця
Країна Росія
Знаходження штаб-квартири Ростов-на-Дону
Статус діюча
Підпорядкування Російські залізниці
Експлуатаційна довжина залізниці 6315,9
Кількість працівників 80 757 осіб
Кількість станцій 403
Ширина колії 1 520 мм
веб-сайт http://skzd.rzd.ru/wps/portal/skzd/
Головне управління залізницею у Ростові-на-Дону
Потяг Казань - Адлер вздовж Чорноморського узбережжя

Північно-Кавказька залізниця - російська залізнична мережа яка обмежена Азовським морем (на заході) і Каспійським морем, Охоплює десять федеральних суб'єктів: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край, Республіка Адигея, Карачаєво-Черкесія, Північна Осетія, Інгушетія, Чечня, Дагестан і Калмикія. Управління знаходится в Ростові-на-Дону.

Характеристика залізниці[ред.ред. код]

До складу залізниці на 2005 рік входили Грозненське, Краснодарське, Махачкалинське, Мінераловодське і Ростовське відділення, а також Владикавказька дитяча залізниця і Північно-Кавказька дитяча залізниця (у Ростові-на-Дону). Експлуатаційна довжина залізниці становить 6315,9 км, кількість працівників — 80 757 осіб, кількість станцій — 403 (з них на 281 виконуються вантажні операції).

Північно-Кавказька залізниця виконує важливі транспортні завдання, забезпечуючи вихід вантажопотоків на Російські чорноморські порти: Туапсе, Новоросійськ, Грушева. Важливу роль для всієї Росії у літній і осінній сезон грають пасажирські перевезення, здійснювані залізницею до таких курортів, як Сочі, Туапсе, Анапа, Кисловодськ.

Основні вузлові станції дороги: Ростов Головний, Хапри, Кизитеринка, Батайськ, Лиха, Тихорецька, Кавказька, Армавір, Мінеральні Води, Прохолодна, Георгіївськ, Гудермес, Махачкала, Тимашевськ, Краснодар, Бєлорєченська, Кривенківська, Сальськ.

Назви деяких станцій Північнокавказької залізниці відрізняються від назви населених пунктів, у яких перебувають, у тому числі:

Вузлові станції[ред.ред. код]

Історія[ред.ред. код]

Часопис будівництва:

Дивись також[ред.ред. код]