Росія на літніх Олімпійських іграх 2004

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Росія на Олімпійських іграх
Прапор, що використовувався на Іграх
Код МОК: RUS
НОК: Олімпійський комітет Росії
Олімпійські ігри в Афінах
Спортсмени 456 у 26 видах спорту
Прапороносець Олександр Попов
Медалі
Місце: 3
Золото
28
Срібло
26
Бронза
38
Всього
92
Участь у літніх Олімпійських іграх
1900190419081912
199620002004200820122016
Участь у зимових Олімпійських іграх
199419982002200620102014
Див. також

Збірна Росії була представлена ​​на літніх Олімпійських іграх 2004 в Афінах Олімпійським Комітетом Росії[1]. У неофіційному загальнокомандному заліку збірна Росії посіла третє місце, поступившись збірним США і Китаю.

Золота медаль, завойована в академічному веслуванні четвіркою парною, стала першою для російських веслярів з Олімпіади-1980 в Москві.

Золото[ред.ред. код]

Всього російськими спортсменами було виграно 28 золотих медалей (третє місце в загальному заліку) в 11 видах спорту (бокс, боротьба, велоспорт, водні види (синхронне плавання), гімнастика (художня), веслування, легка атлетика, сучасне п'ятиборство, стрільба, важка атлетика, фехтування). Спортсмени в нижченаведеної таблиці розташовані в алфавітному порядку.

Золото
# Спортсмен (-и) Вид спорту (дисципліна)
1. Олексій Аліпов Стендова стрільба (траншейний стенд)
2. Хасан Баро Греко-римська боротьба (категорія до 120 кг)
3. Мавлет Батіров Вільна боротьба (категорія до 55 кг)
4. Дмитро Берестов Важка атлетика (категорія до 105 кг)
5. Юрій Борзаковський Легка атлетика (біг на 800 м)
6. Гайдарбек Гайдарбеков Бокс (категорія до 75 кг)
7. Любов Галкіна Кульова стрільба (малокаліберна гвинтівка, з 3-х положень, 50 м)
8. Хаджимурат Гацалов Вільна боротьба (категорія до 96 кг)
9. Михайло Ігнатьєв Велосипедний спорт (трек, гонка за очками)
10. Олена Ісінбаєва Легка атлетика (стрибки з жердиною)
11. Аліна Кабаєва Художня гімнастика (індивідуальне багатоборство)
12. Ольга Кузенкова Легка атлетика (метання молота)
13. Тетяна Лебедєва Легка атлетика (стрибки в довжину)
14. Олексій Мішин Греко-римська боротьба (категорія до 84 кг)
15. Андрій Моїсєєв Сучасне п'ятиборство
16. Михайло Неструєв Кульова стрільба (пістолет, 50 м)
17. Олександр Повєткін Бокс (категорія понад 91 кг)
18. Наталія Садова Легка атлетика (метання диска)
19. Бувайсар Сайтієв Вільна боротьба (категорія до 74 кг)
20. Олена Слесаренко Легка атлетика (стрибки у висоту)
21. Ольга Слюсарева Велосипедний спорт (трек, гонка за очками)
22. Олексій Тищенко Бокс (категорія до 57 кг)
23. Ігор Кравцов, Олексій Свірін, Микола спині, Сергій Федоровці Академічне веслування (четвірка парна)
24. Олена Азарова, Ольга Бруснікіна, Анастасія Давидова, Анастасія Єрмакова, Марія Кисельова, Ольга Новокщенова, Ганна Шоріна, Ельвіра Хасянова Синхронне плавання (групи)
25. Анастасія Давидова, Анастасія Єрмакова Синхронне плавання (дуети)
26. Карина Азнавурян, Оксана Єрмакова, Тетяна Логунова, Ганна Сівкова Фехтування (шпага)
27. Олеся Белугіна, Ольга Глацьких, Тетяна Курбакова, Наталія Лаврова, Олена Мурзіна, Олена Посєвін Художня гімнастика (групове багатоборство)
28. В'ячеслав Єкімов Велосипедний спорт (індивідуальна гонка з роздільним стартом)

Срібло[ред.ред. код]

Всього російськими спортсменами було виграно 26 срібних медалей (друге місцев загальному заліку) в 10 видах спорту (боротьба, велоспорт, водні види (плавання, стрибки у воду), волейбол, гімнастика (батут, спортивна, художня), веслування, дзюдо, легка атлетика, стрільба, важка атлетика). Спортсмени в нижченаведеної таблиці розташовані в алфавітному порядку.

Срібло
# Спортсмен (-и) вид спорту (дисципліна)
1. Тамілла Абасова Велосипедний спорт (трек, спринт)
2. Хаджімурат Акка Важка атлетика (категорія до 94 кг)
3. Олександр Блінов Кульова стрільба (малокаліберна гвинтівка, рухома мішень, 10 м)
4. Любов Галкіна Кульова стрільба (пневматична гвинтівка, 10 м)
5. Наталія Заболотна Важка атлетика (категорія до 75 кг)
6. Олімпіада Іванова Легка атлетика (спортивна ходьба, 20 км)
7. Станіслава Комарова Плавання (на спині, 200 м)
8. Віталій Макаров Дзюдо (категорія до 73 кг)
9. Гейдар Мамедалієв Греко-римська боротьба (категорія до 55 кг)
10. Гузель Манюрова Вільна боротьба (категорія до 72 кг)
11. Олександр Москаленко Стрибки на батуті
12. Михайло Неструєв Кульова стрільба (пневматичний пістолет, 10 м)
13. Денис Нижегородов Легка атлетика (спортивна ходьба, 50 км)
14. Сергій Поляков Кульова стрільба (швидкісний пістолет, 25 м)
15. Ірина Симагіна Легка атлетика (стрибки в довжину)
16. Тамерлан Тменов Дзюдо (категорія понад 100 кг)
17. Тетяна Томашова Легка атлетика (біг на 1500 м)
18. Світлана Феофанова Легка атлетика (стрибки з жердиною)
19. Світлана Хоркіна Спортивна гімнастика (абсолютна першість)
20. Ірина Чащина Художня гімнастика (індивідуальне багатоборство)
21. Євгенія Артамонова, Катерина Гамова, Олександра Коруковець, Ольга Ніколаєва, Олена Плотникова, Наталія Сафронова, Любов Соколова, Ірина Тебеніхіна, Єлизавета Тищенко, Олена Тюріна, Ольга Чаканова, Марина Шешенин Волейбол
22. Олександр Ковальов, Олександр Костоглод Веслування на байдарках і каное (каное-двійки, 1000 м)
23. Лариса Круглова, Юлія Табакова, Ольга Федорова, Ірина Хабарова Легка атлетика (естафета 4 × 100 м)
24. Наталія Антюх, Олеся Зикіна, Олеся Красномовець, Наталія Назарова Легка атлетика (естафета 4 × 400 м)
25. Віра Ільїна, Юлія Пахаліна Синхронні стрибки (трамплін, 3 м)
26. Наталя Гончарова, Юлія Колтунова Синхронні стрибки (вишка, 10 м)

Бронза[ред.ред. код]

Всього російськими спортсменами було виграно38 бронзових медалей (перше місцев загальному заліку) в 14 видах спорту (баскетбол, бокс, боротьба, велоспорт, водні види (водне поло, стрибки у воду), волейбол, гандбол, гімнастика (спортивна, художня), веслування, дзюдо, легка атлетика, стрільба, важка атлетика, фехтування). Спортсмени в нижченаведеної таблиці розташовані в алфавітному порядку.

Бронза
# Спортсмен (-и) Вид спорту (дисципліна)
1. Сергій Аліфіренко Стрільба (скорострільний пістолет, 25 м)
2. Наталія Антюх Легка атлетика (біг на 400 м)
3. Данила Буркеня Легка атлетика (потрійний стрибок)
4. Олексій Воєводін Легка атлетика (спортивна ходьба, 50 км)
5. Теа Донгузашвілі Дзюдо (категорія понад 78 кг)
6. Володимир Ісаков Стрільба (пневматичний пістолет, 10 м)
7. Сергій Казаков Бокс (категорія до 48 кг)
8. Зарема Касаєва Важка атлетика (категорія до 69 кг)
9. Павло Колобков Фехтування (шпага)
10. Тетяна Котова Легка атлетика (стрибки в довжину)
11. Світлана Крівелева Легка атлетика (штовхання ядра)
12. Тетяна Лебедєва Легка атлетика (потрійний стрибок)
13. Дмитро Ликіна Стрільба (малокаліберна гвинтівка, рухома мішень, 10 м)
14. Сергій Макаров Легка атлетика (метання списа)
15. Махач Муртазалієв Вільна боротьба (категорія до 66 кг)
16. Дмитро Носов Дзюдо (категорія до 81 кг)
17. Максим Опалєв Веслування на байдарках і каное (каное-одиночка, 500 м)
18. Ганна Павлова Спортивна гімнастика (опорний стрибок)
19. Юлія Пахаліна Стрибки у воду (трамлін, 3 м)
20. Олег Перепеченов Важка атлетика (категорія до 77 кг)
21. Гліб Писаревський Важка атлетика (категорія до 105 кг)
22. Валентина Попова Важка атлетика (категорія до 75 кг)
23. Сажід Сажідов Вільна боротьба (категорія до 84 кг)
24. Олег Саїтов Бокс (категорія до 69 кг)
25. Вартерес Самургашев Греко-римська боротьба (категорія до 74 кг)
26. Дмитро Саутін Стрибки у воду (трамлін, 3 м)
27. Ольга Слюсарева Велосипедний спорт (шосе, індивідуальна групова гонка)
28. Хасанбі Таов Дзюдо (категорія до 90 кг)
29. Едуард Тюкін Важка атлетика (категорія до 94 кг)
30. Мурат Храчев Бокс (категорія до 60 кг)
31. Ольга Артешіна, Ганна Архипова, Олена Баранова, Наталія Водоп'янова, Діана Густіліна, Марія Калмикова, Олена Карпова, Ілона Корстін, Ірина Осипова, Оксана Рахматуліна, Марія Степанова, Тетяна Щеголева Баскетбол
32. Роман Балашов, Сергій Гарбузов, Дмитро Горшков, Олександр Еришов, Марат Закіров, Ірек Зіннуров, Микола Козлов, Микола Максимов, Андрій Рекечінскій, Дмитро Стратан, Олександр Федоров, Реваз Чомахідзе, Віталій Юрчик Водне поло
33. Павло Абрамов, Сергій Баранов, Олексій Вербов, Станіслав Дінейкін, Андрій Егорчев, Олексій Казаков, Олександр Косарєв, Олексій Кулешов, Сергій Тетюхін, Костянтин Ушаков, Вадим Хамутцьких, Тарас Хтей Волейбол
34. Павло Башкін, Олександр Горбатіков, В'ячеслав Горпішін, Віталій Іванов, Едуард Кокшаров, Олексій Костигов, Денис Крівошликов, Василь Кудінов, Олег Кулешов, Андрій Лавров, Сергій Погорєлов, Олексій Растворцев, Дмитро торгівлі, Олександр Тучкін, Михайло Чіпурін Гандбол
35. Олександр Ковальов, Олександр Костоглод Веслування на байдарках і каное (каное-двійки, 500 м)
36. Людмила Єжова, Олена Замолодчикова, Наталія Зіганшина, Марія Крючкова, Ганна Павлова, Світлана Хоркіна Спортивна гімнастика (командну першість)
37. Реналь Ганеев, Юрій Молчан, Руслан Насібуллін, В'ячеслав Поздняков Фехтування (рапіра)
38. Олексій Дяченко, Станіслав Поздняков, Сергій Шариков, Олексій Якименко Фехтування (шабля)

Медалі з видів спорту[ред.ред. код]

Спорт Золото Срібло Бронза Загалом
Легка атлетика 6 7 7 20
Боротьба 5 2 3 10
Стрільба 3 4 3 10
Бокс 3 0 3 6
Велоспорт 3 1 1 5
Художня гімнастика 2 1 0 3
Синхронне плавання 2 0 0 2
Важка атлетика 1 2 5 8
Фехтування 1 0 3 4
Академічне веслування 1 0 0 1
Сучасне п'ятиборство 1 0 0 1
Дзюдо 0 2 3 5
Стрибки в воду 0 2 2 4
Веслування на байдарках та каное 0 1 2 3
Спортивна гімнастика 0 1 2 3
Волейбол 0 1 1 2
Плавання 0 1 0 1
Стрибки на батуті 0 1 0 1
Баскетбол 0 0 1 1
Водне поло 0 0 1 1
Гандбол 0 0 1 1

Склад олімпійської збірної Росії[ред.ред. код]

Swimming pictogram.svg Плавання[ред.ред. код]

Спортсменів — 4

у такий раунд на кожній дистанції проходили найкращі спортсмени за часом, незалежно від місця зайнятого в своєму запливі.

Чоловіки
Спортсмен Змагання Попередні запливи Півфінали Фінал
Результат Місце Результат Місце Результат Місце
Юрій Переліків 400 м вільний стиль 3:48,71 6 3:46,69 6
Ігор Березуцький 400 м комплекс 4:23,20 21 Не пройшов
Олексій Ковригін 4:23,77 24 Не пройшов
Жінки
Спортсменка Змагання Попередні запливи Півфінали Фінал
Результат Місце Результат Місце Результат Місце
Яна Мартинова 400 м комплекс 4:52,96 21 Не пройшла

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]