Сенат США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Печатка Сенату США

Сена́т США (англ. the United States Senate) — одна з двох палат Конгресу США, так звана верхня палата.

Порядок формування[ред.ред. код]

Згідно з Конституцією США в Сенат входять по два сенатори від кожного штату, що обираються законодавчими зборами відповідних штатів (фактично сенатори обираються всенародним голосуванням населенням штату) строком на шість років. Час, місце і порядок проведення виборів сенаторів і представників встановлюються в кожному штаті законодавчими зборами. Проте Конгрес може у будь-який час своїм законом встановити або змінити правила проведення виборів, за винятком тих, які стосуються місця вибору сенаторів.

Порядок роботи[ред.ред. код]

Сенат США проводить збори у Капітолії у Вашингтоні

Кожен сенатор має один голос. Віце-президент США є головою Сенату, проте брати участь в голосуванні може лише в тих випадках, коли голоси діляться порівну.

Тільки Сенат має виняткове право розглядати всі справи в порядку імпічменту. Засідаючи з цією метою, сенатори приносять присягу або дають урочисту обіцянку. Коли розглядається справа Президента США, на засіданні головує Голова Верховного Суду США; жодна особа не може бути засуджена без згоди двох третин присутніх сенаторів.

Конгрес збирається не рідше одного разу на рік, і його сесії починаються в перший понеділок грудня, якщо тільки законом Конгрес не призначить інший день.

Нинішній склад[ред.ред. код]

За станом на 2013 рік з 100 сенаторів від 50 штатів 53 сенаторів представляють Демократичну партію; 45 сенаторів — Республіканську партію; 2 сенатори — незалежні, але голосують за Демократичну партію. Таким чином Демократична партія США має більшість у Сенаті.

Посилання[ред.ред. код]