GNU Lesser General Public License

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

GNU Lesser General Public License (Загальна громадська ліцензія обмеженого використання GNU) раніше GNU Library General Public License (Загальна громадська ліцензія GNU для бібліотек) або LGPL — безкоштовна ліцензія на програмне забезпечення, видана Фондом Вільних Програм. Вона проектувалася як компроміс між суворо копілефтною GNU GPL та дозволяючими ліцензіями, як наприклад Ліцензія BSD і Ліцензія MIT. Загальна громадська ліцензія обмеженого використання GNU була написана в 1991 (і оновлена в 1999) Річардом Столменом, за допомогою юриста Ебена Моглена.

LGPL містить обмеження копілефта безпосередньо на саму програму, але не застосовує ці обмеження до іншого програмного забезпечення, яке просто зв'язується з програмою. Проте, й інші обмеження на це програмне забезпечення є визначемини. Істотно, що повинна існувати можливість скріплення цього ПЗ з новітньою версією програми або бібліотеки, охопленою LGPL. Найчастіше, щоб зробити так, використовується спосіб застосування «відповідного механізму бібліотек, що розділяються, для скріплення». Альтернативою цьому є дозвіл для статичної бібліотеки, якщо надані або початковий код, або пристосовані для скріплення об'єктні файли. LGPL перш за все використовується для бібліотек програмного забезпечення, і також використовується деякими окремими проектами, найбільші з них Mozilla та OpenOffice.org. GNU LGPL дозволяє пов'язання з даною бібліотекою або програмою програми під будь-якою ліцензією, несумісною з GNU GPL, за умови, що така програма не є похідною від об'єкта, поширюваного під (L) GPL, окрім як шляхом скріплення.

Головна відмінність між GPL і LGPL в тому, що остання дозволяє і таке пов'язання з даним об'єктом інших, яке створює похідну від даного роботу, якщо ліцензія зв'язуваних об'єктів дозволяє «модифікації для внутрішнього використання споживачем і зворотну розробку для відладки таких модифікацій»

Також дивіться[ред.ред. код]

  • GNU General Public License (GPL) — Загальна громадська ліцензія GNU.
  • Affero General Public License (GNU AGPL) — посилена версія ліцензії GPL призначена мережевого серверного програмного забезпечення, яка вимагає, щоб повний початковий код програми був доступним до будь-якого користувача мережі, який працює з цією програмою.
  • GNU Free Documentation License (GNU FDL, GFDL) — ліцензія документації, яка спочатку призначалася для використання з документацією для програмного забезпечення GNU, але також була прийнята для інших проектів, одним з найбільших з них є Wikipedia.

Посилання[ред.ред. код]