The Observer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Observer)
Перейти до: навігація, пошук

The Observer (англ. «Спостерігач», «Оглядач») — британська газета, яка виходить по неділях. Це перша і найстаріша недільна газета у світі. 1993 року була придбана іншим великим виданням — щоденною The Guardian.

Історія видання[ред.ред. код]

Перший номер побачив світ 4 грудня 1791 року. Головним редактором в той час був У. Борн (англ. W.S. Bourne), який згодом розорився і спробував продати газету антиурядовим організаціям. Потім його брат запропонував The Observer уряду, який також відмовився купувати видання, але погодився спонсорувати, якщо воно буде поширювати лояльні щодо держави ідеї. 1807 року брати Борни призначили новим редактором Льюїса Докса. Через сім років вони продали The Observer Уільяму Клементу (англ. William Innell Clement), який вже володів декількома виданнями. З часом автори почали висловлювати все незалежніші погляди. Після смерті Клемента 1852 року та виходу на пенсію Докса, спадкоємці Клемента перепродали The Observer Джозефу Сноуї. Під його керівництвом газета стала ще ліберальнішою, зокрема, підтримувала Північ у американській Громадянській війні.

Це призвело до падіння тиражів, але наступному власникові газети, Джуліусу Біру, вдалося знову зробити її успішною. 1870—1905 року змінилося кілька власників та редакторів, поки редактором не став Джеймс Гарвін (англ. James Louis Garvin), який швидко перетворив The Observer на інструмент політичного впливу і збільшив наклад з 5 до 40 тисяч. У міжвоєнні роки наклади досягли 2000 тис. примірників і не спадали навіть за часів Великої депресії. Проте конфлікт із тодішнім власником Девідом Естором (англ. David Astor) через розбіжності в політичних поглядах (Гарвін підтримував Торі) призвів до його звільнення 1942 року. Естор сам став редактором і залишався на цій посаді 27 років. Його ліберальні погляди насамкінець призвели до падіння накладів, і 1977 року він продав The Observer компанії Atlantic Richfield (нині ARCO). Після чергової зміни власників, 1993 року газету придбала Guardian Media Group, яка володіє нею і зараз.

Посилання[ред.ред. код]