Італіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Aмфітеатр

Ітáліка (лат. Italica, ісп. Itálica) — римська колонія, заснована в 206 до н. е. Сціпіоном Африканським для поселення римських солдатів, поранених у битві при Іліпі, де в ході Другої Пунічної війни була розбита карфагенська армія. Поселення розташовувалося на північ від сучасного Сантіпонсе, за 9 км на північний захід від Севільї.

Італіка стала місцем народження майбутнього імператора Римської імперії Траяна та його наступника Адріана. За правління останнього поселення отримало статус колонії й ім'я лат. Colonia Aelia augusta Italica [1], в ньому були спорудженні храми, включаючи присвячений Траяну «Trajaneum», і громадські споруди. При тому, що населення міста становило не більше 8 000 осіб, Італіка мала амфітеатр на 25 000 глядачів, що всього лише вдвічі менше, ніж у римського Колізею. Такі розміри були покликані підкреслити статус міста і його значення, що виходить за місцеві рамки.

Сучасне місто Сантіпонсе розташований «над» «старим містом» республіканського періоду та попереднім йому до-римським іберійським містом. Добре збережені руїни, розкопки яких ведуться з 1781, не належать до адріанівського nova urbs. Своїм прекрасним станом руїни Італіки зобов'язані тому, що в результаті зсуву течії Гвадалквівіра, що сталося, можливо, внаслідок викликаного обезлісенням осолонення, населення почало залишати ці місця в III столітті.

У 584 король вестготів Леовігільд побудував тут укріплення, щоб загрожувати візантійцям. Остаточно місто покинуте після арабського завоювання [2].

В наші дні Італіка є популярним туристичним місцем. Руїни міста також використовуються як місце проведення щорічного змагання з бігу по пересіченій місцевостіCross Internacional de Itálica, одного з найбільших в цьому виді спорту.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Координати: 37°26′38″ пн. ш. 6°02′48″ зх. д. / 37.44389° пн. ш. 6.04667° зх. д. / 37.44389; -6.04667