Автовокзал (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автовокзал
м. Львів, вул. Стрийська, 109
Львівський автовокзал.jpg
Львівський автовокзал
Архітектор В. Сагайдаковський, М. Столяров

Початок будівництва 1976
Збудовано 1980

Тип споруди громадська

Львівський автобусний вокзал також: Автовокзал «Львів» — вокзал для автобусних міжміських і міжнародних перевезень у Львові; розташований по вулиці Стрийській, 109. Архітектори В. Сагайдаковський, М. Столяров, інженери В. Бойків та О. Єфремов.

Львівський автовокзал (інтер'єр, другий поверх)

Вокзал розрахований на відправлення до 800 пасажирів на годину. Згідно з генеральним планом автовокзал був винесений на південну околицю міста (місцевість Боднарівка), що забезпечує можливість виїзду у напрямку Карпат, а через кільцеву дорогу в інших напрямках.

Об'ємно-просторова структура автовокзалу являє собою трикутник, який формує три зони: площа перед автовокзалом з боку вулиці Стрийської, зона прибуття автобусів та зона їх відправлення. З боку вулиці Стрийської споруда має три поверхи зі складним дахом.

У тильній стороні автовокзалу створений цокольний поверх, де розміщені допоміжні служби, камери зберігання і криті перони прибуття і відправлення автобусів. На першому поверсі міститься касовий зал з виходом на терасу, під якими розміщені перони. На другому поверсі знаходяться зал очікування, готель і кафе. У формуванні інтер'єру центральної частини автовокзалу суттєву роль відіграють конструкції збірно-монолітного кесонного покриття залу та ригелі рам, розроблені д.т.н., професором Богданом Гнідцем.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Трегубова Т. О., Мих Р. М. Львів. Архітектурно-історичний нарис. — Київ : Будівельник, 1989. — С. 252-253.

Посилання[ред. | ред. код]