Автомагістраль Москва — Санкт-Петербург

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
M11
Федеральная дорога М11
Russian route M-11 map.svg
Довжина: 684 км
Північний край: Flag of Moscow.svgМосква
Через: Flag of Moscow oblast.svgМосковська область,
Flag of Tver Oblast.svgТверська область,
Flag of Novgorod Oblast.svgНовгородська область,
Flag of Leningrad Oblast.svgЛенінградська область
Південний край: Flag of Saint Petersburg Russia.svgСанкт-Петербург
Дорожнє покриття: Асфальт

Швидкісна автомобільна дорога Москва - Санкт-Петербург (Федеральна автомобільна дорога M11) - будується (в експлуатацію введено окремі ділянки) швидкісна автомагістраль між Москвою і Санкт-Петербургом. На більшості дільниць за проїзд передбачається стягувати плату. Після завершення будівництва існуюча федеральна траса Автошлях M10 «Росія», яка на окремих ділянках вичерпала свою пропускну здатність, буде служити безкоштовним дублером нової платної автодороги.

Загальна протяжність автомобільної дороги складе 684 км. Це одна з перших великих платних автодоріг Росії. Починаючи від Москви, траса пройде по Московській області (90 км), Тверській області (253 км), Новгородської області (233 км) і Ленінградської області (75 км) до Санкт-Петербурга.

Дорога категорії 1А матиме від двох до п'яти смуг в кожну сторону і розрахункову швидкість руху 150 км / год. На її протязі буде зведено сто мостових споруд, а також побудований ряд транспортних розв'язок. Проектуванням займається група підприємств «Дорсервис»[1].

Введення в експлуатацію швидкісної автотраси планується в 2018 році. Будівництво ділянки протяжністю 217 км почалося в 2014 році і має завершитися на початку 2018 року, до початку Чемпіонату світу з футболу, що проводиться в Росії. З введенням автодороги в експлуатацію по всій протяжності, Санкт-Петербург стане другим, після Уфи, містом Росії, які мають автомобільне сполучення з Москвою відразу за двома автомобільними дорогами федерального значення.

Примітки[ред. | ред. код]