Автомагістраль M2 (Росія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
M2
Автомагістраль «Крим»
M2 karte gross.jpg
Довжина: 720 км
Південний край: кордон з Україною
Північний край: Москва

Автомагістраль M2 або автомагістраль «Крим»автомобільна дорога федерального значення. Вона — частина європейського маршруту E105. Довжина — 720 кілометрів. Урочисто введений в дію в 1950, шосе починається після з'єднання Московської кільцевої дороги і Варшавського шосе і прямує на південний захід, на близькій відстані обходячи міста Тула, Орел, Курськ і Бєлгород і переходить після державного кордону з Україною в автошляхи М 20 до Харкова і М18 Харків - Запоріжжя - Сімферополь - Ялта. Вона використовується влітку російськими відпочивальниками, які подорожують до Чорноморських курортів на південному узбережжі України в Криму.

Маршрут[ред.ред. код]

Автомагістраль М2 починається на перетині Варшавського шосе і Московської кільцевої автомобільної дороги (МКАД), далі проходить по території Московської області на схід від міст Щербинки, Подольська, Климівська, Чехова, Серпухова у вигляді сучасної автомагістралі без перетинів, пішохідних переходів і залізничних переїздів на одному рівні, не менше 2 смуг в кожну сторону з розділовою смугою.

На цьому відрізку край дороги є дублювальна дорога (старе Сімферопольське шосе), що проходить західніше, через вище наведені міста. На них на адресних табличках будинків і дорожніх покажчиках дорога зазначається як Сімферопольське шосе. Далі автомагістраль йде по території Тульської області, обходить Тулу із заходу і як автомагістраль закінчується на перетині з трасою Р132 Рязань - Тула - Калуга в районі населених пунктів Помогалово, Жиронаказ, переходячи в звичайну 2-3-смугову дорогу. Далі дорога йде по території Орловської області, обходячи кожного по своїй об'їзній дорозі міста Мценськ і Орел зі східного боку і смт. Кроми із західною. Далі у с. Тросна містить відгалуження A142/Е391 на Железногорськ і Калинівку (далі на Київ) і повертає в південному напрямі. Далі дорога йде по території Курської області, проходячи місто Курськ по об'їзній дорозі, що проходить по околиці міста, обходить місто Обоянь із заходу. Далі дорога йде по території Білгородської області в південно-східному напрямі, на схід від міста Будівельник, обходить Білгород по об'їзній дорозі із заходу і далі йде на південний захід до державного кордону з Україною.

Траса М2 недалеко від державного кордону України з Росією

На території України магістраль триває як автострада М 20 до Харкова і М 18 Харків - Запоріжжя - Сімферополь - Ялта.