Адмірал (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персональний прапор адмірала ВМС США
Персональний прапор адмірала БО США
Знаки розрізнення адмірала ВМС (США)
Знаки розрізнення адмірала Берегової охорони (США)
Знаки розрізнення адмірала Офіцерського корпусу охорони здоров'я

Адміра́л (США) (англ. Admiral, (ADM)  — найвище військове звання вищого офіцерського складу (чотирьох-зірковий адмірал) у військово-морських силах, Береговій охороні Збройних сил США та у Офіцерському корпусі охорони здоров'я в мирний час. Відноситься до категорії флаг-офіцерів флоту та у військовій ієрархії займає позицію O-10.

У військово-морських силах країни вище за рангом ніж віце-адмірал та нижче за військове звання адмірал флоту, яке присвоюється Конгресом США лише у випадку оголошення війни. Берегова охорона та Офіцерський корпус охорони здоров'я США не мають звання вище за адмірала у своїй структурі.

Військове звання адмірала еквівалентне званню генерала в інших видах Збройних сил країни.

Вперше військове звання адмірала було присвоєне 25 липня 1866 року віце-адміралу Девіду Фаррагуту у відповідності до закону, який уповноважував Президента США присвоювати таке звання у військово-морських силах країни[1].

У відповідності до Кода США, законом дозволяється мати на активній службі одночасно тільки 6 адміралів для ВМС[2]. Флаг-офіцери такого рангу займають посади Керівника військово-морськими операціями та віце-керівника військово-морськими операціями й командувачів флотами.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. [1] [Архівовано 10 жовтня 2007 у Wayback Machine.] History.Navy.mil - Naval traditions: Names of ranks
  2. [2] [Архівовано 8 вересня 2011 у Wayback Machine.] 10 USC 525. Distribution of commissioned officers on active duty in general officer and flag officer grades.

Посилання[ред. | ред. код]