Генерал армії (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Погон генерала армії США

Генера́л а́рмії (США) (англ. General of the Army) — вище військове звання вищого офіцерського складу в армії США.

Вище за рангом ніж генерал, але умовно нижче ніж генерал армій США (англ. General of the Armies of the United States), найвищого військового звання у Збройних силах в історії США. В інших видах збройних сил США еквівалентне званням: генерал Повітряних сил (англ. General of the Air Force (United States) та адмірал флоту (англ. Fleet Admiral (United States), а в арміях інших країн — званню фельдмаршал.

У США, країні з республіканськими традиціями, ніколи не було звання (що асоціювалося з монархічним ладом) фельдмаршала або маршальського, і серйозні спроби ввести його не робилися. Конгрес встановив вище військове звання «генерал армії» (англ. General of the Army) 25 липня 1866 року для генерала Громадянської війни Улісса Гранта (згодом Президента США); в цей час воно розглядалося як почесний титул, що присвоюється особисто воєначальникові, а ні як регулярний прописаний статутом чин (англ. rank) з особливими знаками розрізнення. Згодом воно було присвоєне ще Вільяму Т. Шерману (1869) і Філіпу Г. Шерідану (1888, незадовго до його смерті).

Погон генерала армії США, 1866—1872 (Грант та Шерман)
Погон генерала армії США, 1872—1888 (Шерман та Шерідан)

У 1944 році звання «генерал армії» було встановлено Конгресом як постійне і в тому ж році присвоєне 16 грудня — Дж. Маршаллу, 18 грудня — Д. Макартуру, 20 грудня — Д. Ейзенхауеру та 21 грудня — Г.Арнольду.

20 вересня 1950 року це звання було присвоєно також Омару Бредлі, але з тих пір не використовувалося. Після смерті О.Бредлі в 1981 році звання генерала армії в Збройних силах США не присвоювалося. Знаки розрізнення, встановлені в 1944 році: п'ять зірок на погонах, розташованих в коло і герб Сполучених Штатів.

Відповідні звання для флоту та Повітряних сил США: адмірал флоту в 1944 році та генерал Повітряних сил у 1947 році.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]