Знак розрізнення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Погон полковника Збройних Сил України

Зна́ки розрі́знення, Знаки відмі́нності, Відзна́ки (англ. Insignia) — знаки на форменому одязі військовослужбовців, що показують їхні персональні військові звання, вид збройних сил, рід військ або служби, термін проходження дійсної служби в лавах Збройних сил тощо. До знаків розрізнення військових належать погони, петлиці, кокарди, емблеми, зірочки й нашивки, лампаси і канти, нагрудні й нарукавні знаки.

У Радянській армії перші знаки розрізнення військовослужбовців було запроваджено 1918. На початку 1943 для особового складу армії і флоту було введено погони, які стали основними знаками розрізнення військовослужбовців.

На погонах відповідно до військового звання розміщуються знаки розрізнення у вигляді просвітів, зірочок, нашивок, а також емблеми або літери, що вказували про належність до того чи іншого виду Збройних Сил або роду військ (служби). Нарукавні знаки за родами військ (служб) сержантів і солдатів строкової служби, курсантів нашивають на лівий рукав шинелі й парадно-вихідного мундира. У ВМФ (крім авіації) існують нарукавні знаки розрізнення за спеціальностями, які носять мічмани, прапорщики, старшини, сержанти і матроси. В армії і на флоті, крім того, існують нарукавні нашивки за роками служби.

У більшості зарубіжних армій основними знаками розрізнення військовослужбовців є погони або нарукавні нашивки з відповідними знаками. В арміях ряду країн офіцери носять аксельбанти. В Збройних Силах України — аксельбанти — приналежність форми одягу особового складу почесних варт і учасників військових парадів.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Висковатов А. В., Историческое описание одежды и вооружения Российских войск, 2 изд., ч. 1-27, СПБ, 1899–1944;
  • Иллюстрированное описание обмундирования и знаков различия Советской Армии (1918–1958 гг.), Л., 1960.
Vexilloid of the Roman Empire.svg Це незавершена стаття про символ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Танк Це незавершена стаття з військової справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.