Альф (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Альф
Alfphone.jpg
Телеканал(и) США NBC
Україна ICTV (1996—2007)
Україна QTV (2011—2013)
Жанр Сітком
Ідея Том Патчет
Пол Фаско
У головних ролях Макс Райт
Енн Шедін
Андреа Ельсон
Бенджі Ґреґорі
Країна-виробник Flag of the United States.svg США
Кількість серій 102 (список)
Профіль у базі IMDb

«Альф» (англ. «A.L.F.» від англ. Alien Life Form — інша форма життя) — 102-серійний комедійний телесеріал, США, 1986. Виробництво телекомпанії «Alien Productions» та «Warner Bros. Television».

В США йшов протягом 4 сезонів (19861990). Показаний у 80 країнах світу, зокрема в Україні на каналі «ICTV».

Історія[ред.ред. код]

1984 Полу Фаско прийшла ідея створити серіал про прибульця, який би жив у звичайній американській родині з усіма наслідками, що з цього могли випливати. Лялька, костюм та сама концепція прибульця були запропоновані на розгляд The Disney Studios та відомому в США лялькарю Джиму Хенсону (Jim Henson), однак ніхто не погодився на реалізацію цього задуму. Врешті решт, Фаско зустрівся з представниками каналу NBC, влаштувавши для них презентацію нового героя телесеріалу (яку вони згодом охарактеризували як «найвеселішу презентацію, що їм доводилось коли-небудь бачити»).

Справу було зроблено, доцільність знімати такий серіал було доведено, і Пол Фаско, разом зі своїм помічником Томом Патчетом та продюсером Берні Брилштейном розпочали работу. Спочатку було відзнято декілька перших пілотних серій, які було показано, щоб перевірити реакцію глядача, а вже після того, як стало зрозуміло, що новий серіал обіцяє стати дуже популярним, стали знімати подальші серії. Гордон Шамвей тобто Альф був закоханий у Ронду, в одній із серій Віллі зв'язався з другом Альфа та Рондою. Вони прилетіли, але Альф не полетів із ними, бо звик до Таннерів.

Лялькою, що зображувала Альфа, під час зйомок керував сам творець серіалу Пол Фаско, він же й озвучував прибульця. У кількох серіях, у кадрах, де Альфа можна бачити в повний ріст, його роль виконує актор-карлик Мічу Мезарос (можна помітити, що в цих епізодах Альф стає повнішим).

Серіал «Альф» ішов в Америці по тому ж каналу NBC, що дав добро на зйомки, з 1986 року по 1990 рік та в останній його редакції складався з 102 серії, поділених на 4 сезони (26 серій в 1-3 сезонах і 24 серії в 4 сезоні). Попри те, що телеканали як правило ніколи вже більше не показують один і той самий серіал повторно, канал NBC після 1990 року запустив «Альфа» по другому колу. Після того, в Америці цей серіал показують час від часу багато інших каналів завдяки його досить високому рейтингу серед глядачів.

Остання серія 4 сезону є пріквелом до повнометражного фільму "Проект «Альф»". Існує також анімаційний серіал «Альф».

Багатоголосе закадрове озвучення[ред.ред. код]

Українською мовою серіал озвучено телекомпанією «ICTV» у 1996—1997 році.

Показ в Україні[ред.ред. код]

Український переклад серіалу визнано найкращим з-поміж усіх перекладів. 8 березня 2000 на ICTV провели своєрідний Альф-марафон, коли серіал транслювався цілий день, перериваючись лише на випуски новин. І хоч телеканал неодноразово заявляв, що «цей показ „Альфа“ буде останнім», все ж 12 березня 2007 у зв'язку з численними проханнями глядачів серіал знову вийшов в ефір.

25 квітня 2011 трансляція відновилася вже на каналі Qtv, з озвученням від ICTV. На телеканалі Qtv серіал транслювався приблизно до 2012 року. Потім, в 2013 році трансляція знову відновилася на каналі Qtv, але вночі.

Посилання[ред.ред. код]