QTV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
QTV
ТОВ «Хмарочос Медіа»[1]
Logoqtv.svg
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення Українська, російська
Центр керування Київ
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV) (з 1 грудня 2015 року)
Дата початку
мовлення
1 вересня 2008 року о 14:00 (тестове мовлення)
1 жовтня 2008 року (повноцінне мовлення)
Дата кінця мовлення 31 серпня 2017 року
Причина закриття переформатування в ОЦЕ ТБ
Замінено ОЦЕ ТБ
Засновник Савенко Антоніна Миколаївна
Власник(и) ТОВ «Хмарочос Холдинг» (Київ)
Ранні назви Куй-ТБ (2008-2010)
Споріднені канали Україна ICTV
Україна СТБ
Україна Новий канал
Україна М1
Україна М2
Голос каналу Олександр Бєлкін (2008—2010)
Артем Вільбік (2010—2017)
Сайт qtv.ua

QTV — колишній український дитячий (до 2017 року - розважальний) телеканал, що почав мовлення 1 вересня 2008 року під назвою «Куй-ТБ». QTV входив до складу медіахолдинга «StarLightMedia».

Про канал[ред. | ред. код]

2008—2010 рр.[ред. | ред. код]

Бізнес-проект команди телеканалу «СТБ», про який було заявлено на початку 2008 року. Перша назва звучала як «Куй-ТБ». 1 вересня Куй-ТБ вийшов в ефір о 14:00 у тестовому режимі, вже 1 жовтня перейшов на повноцінну програмну сітку. Концепція телеканалу — дійсність, що вражає. Саме ця ідея об’єднує програми каналу.

Переоформлення логотипу на «Куй-ТБ» було не всім до вподоби. Зокрема, тодішній член Нацради Юрій Плаксюк висловлював з цього приводу свою думку:

« Логотип «Куй-ТБ» – це не просто гра слів, над якою можна попліткувати і забути. Це викличе неоднозначну реакцію в суспільстві. Я розумію, що нецензурною лексикою користується значна частина населення, але так само розумію, що велику частину людей мат дратує. Чому ми повинні враховувати інтереси першої групи і зовсім не зважати на потреби другої? На мою думку, це назва для тусовки, а не для мовника. »

Владислав Лясовський пропонував Нацраді звернутися до Національної експертної комісії зпитань захисту суспільної моралі щодо відповідності логотипу «Куй-ТБ» Закону України «Про захист суспільної моралі». На що член Нацради Тетяна Лєбєдєва дорікала своїм колегам у совковості.

Внаслідок цього представник каналу компанія «Хмарочос медіа» вирішила подавати на узгодження в Національну раду з питань телебачення і радіомовлення новий логотип: молоток із написом «ТБ» і ковадлом у формі екрану. Оскільки словосполучення «Куй-ТБ» було є окремою торговою маркою, до отримання висновку Національної експертної комісії з питань суспільної моралі в ефірі не використовувалося.

На Куй-ТБ виходили такі передачі: Шоу рекордів Гінеса (Гінесня), Chris Angel Mindfreak (Куй-fiction), реслінг і бійки без правил (Самці-Ссавці і М’ясорубка), мульти для дорослих (Катрусін кінозал, Харві Бердман — адвокат), шоу дурнів The crazy gang (Хлопці з нашого села), еротика вночі (В гостях у казки), анатомія для початківців (Трупарня, слот «Спалахуйка»), Білявка в шоколаді з Ксенією Собчак (Самиця-ссавиця), 10 речей, які варто спробувати перед смертю (Розважальні шмарклі) та інші .

2010—2017 рр.[ред. | ред. код]

22 лютого 2010 року канал Куй-ТБ вийшов в ефір з новою програмною сіткою і оновленою назвою — QTV.[2] Як пояснює Ілля Семенов, виконуючий директор телеканалу, перезапуск викликаний бажанням розширити аудиторію каналу за рахунок залучення нових груп глядачів. Новий слоган каналу QTV — «Це фантастика!». Після оновлення з’явилися серіали: «Декстер», «Зоряний шлях», «Доктор Хто», «Ксена: принцеса-воїн», «Power Rangers». Передачі: «Воїн всіх часів», «Маячня», «Пісі-залежність», аніме: «Наруто», та мультфільми «Робоцип», «Губка Боб», «Аватар» та «Футурама».

Станом на 2012-рік глядацьке ядро каналу складали чоловіки віком 14-25 років. Середня частка QTV за цією ЦАу 2012-му році склала 3,72% (панель 50 тис.+).

9 жовтня 2013 року коментатори реслінгу оголосили про припинення трансляції шоу WWE на телеканалі.

До початку 2014 року на каналі працював СМС-чат, у якому глядачі могли листуватися з модератором, і між собою. У різний час існували такі версії чату: Куй-ЧАД (2009-2010), ЧатНЯ (Червень 2010 — Серпня 2011), FAQчат (Серпень 2011), чат без назви (з аватарками, можливістю вибрати колір смс, а також написати з інтернету) (Вересень 2011 — 30 грудня 2013).

29 серпня 2015 у програмі «Ігронавти» було заявлено про повернення шоу WWE на QTV, припустимо - у нічний час, як на російському «2х2». 12 вересня, в 191 випуску з’ясувалося, що про відновлення трансляції шоу мова не йде, а заява про «повернення» виявилося рекламою гри WWE 2K16.

31 серпня 2015 року QTV змінив логотип та ефірну графіку, у якій помаранчевий логотип у вигляді літери Q, помаранчева літера Q стала головним героєм анонсів у вересні промо-компанії нового сезону телеканалу.

З 1 грудня 2015 року разом з каналом «СТБ» мовить у широкому форматі (16:9).

З початку 2017 року телеканал перепрограмував програмну сітку і став орієнтуатися на дітей віком до 12 років.

Логотипи[ред. | ред. код]

Логотип не зникає при показі реклами.

 • З 1 вересня 2008 по 21 лютого 2010 року логотип мав молот, який ударявся об помаранчевий телевізор. На правому верхньому куті логотипу був чорний квадратик зі словом ТБ. Іноді під логотипом була чорна смуга з надписом «КУЙТБ». Знаходився у правому верхньому куті.
 • З 22 лютого 2010 по 30 серпня 2015 був той самий логотип, але на смузі замість «КУЙТБ» було написано «QTV», а в квадратику замість «ТБ» було «TV». Знаходився там само.
 • З 31 серпня 2015 року по 1 вересня 2017 року логотип мав жваву помаранчеву літеру «q». Знаходився там само.

Мультсеріали[ред. | ред. код]

Аніме[ред. | ред. код]

Серіали[ред. | ред. код]

Телепередачі[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • У часи, коли канал носив назву КУЙТБ, перед рекламою телепрограм завжди вимовлялося слово «зирити».
 • Канал «КУЙТБ» самостійно виробляв програми «Куй-Парад» і «Бебапедія».
 • Ведучим програми «Бебапедія» був безробітний перехожий з міста Ніжин (Чернігівська область) Беба Володимир.
 • Концепція каналу QTV трохи нагадує російський телеканал 2x2, однак, на відміну від російського побратима, «дорослі» мультфільми йдуть тільки після 20:00 (наприклад на 2х2 «Сімпсони», «Гріфіни», «Футурама» і « Американський тато» йдуть у денний час), у той час як «Гріфіни» на QTV - тільки ввечері і з обов’язковим обмеженням - жовтим трикутником (на «2х2» просто попереджувальний запис «14+» (з вересня 2012 - знак 16+) в початку). З іншого боку, «Футураму» QTV показує як дитячий мультсеріал (тобто і вдень), включаючи як класичні від М1, так і досить жорсткі нові серії від Comedy Central. Також в 18:00-20:00 раніше йшли аніме «для дорослих» - наприклад, «Хеллсінг» (американський рейтинг TV-MA, тобто той же, що й у «Саус-парк», який раніше 23:00 ніколи не демонструє). У той же час, «Сімпсони» на QTV в будь-який час виходять з мультфільмом «Чух і Сверблячка», тоді як на «2х2» з вересня 2012 він демонструється тільки після 23:00 і в денному ефірі або вирізаний, або серія, яка його містить, взагалі не виходить в денний час. «Гріфінів» обрізає і той, і інший канал, ось тільки в цензуру «2х2» входять лише ті сцени, які пов’язані з жорстокістю по відношенню до дітей, педофілією, дитячим алкоголізмом та вживанням наркотиків. Цензура QTV набагато ширше - з ранніх серій вирізано багато сцен, пов’язаних із сексом (як гомосексуальним або з педофілією, так і секс між чоловіком та дружиною (наприклад між Пітером та Лоїс), який не вважається табуйованою темою); також вирізано багато жорстоких сцен. У телесезоні 2013-2014 спостерігалося зворотнє - на 2х2 було більше цензури, ніж на QTV. У даний час канали стали практично ідентичними: у новому телесезоні на 2х2 практично немає цензури.
 • Скасування шоу WWE на QTV викликало серйозне обурення у глядачів каналу.
 • Незважаючи на скасування шоу WWE, в «Мобільних кіосках» як і раніше пропонують встановити фрази від коментаторів цих програм на заміну «гудків».
 • З осені 2016 року по березень 2017 року у рекламних заставках в рамках спонсора показу разом з літерою "q" "веселився" і логотип інтернет-магазину "Rozetka".

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Національна рада
 2. QTV оновив сітку і змінив логотип. detector.media (uk). Процитовано 2018-11-19. 

Посилання[ред. | ред. код]