Андрій Лагодовський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андрій Лагодовський
Помер 1654
Громадянство
(підданство)
Річ Посполита
Рід Лагодовські
Батько Лагодовський Іван Олександрович
Мати Ізабела Олександра Вишневецька

Андрій Лагодовський (пом. 1654) — руський (український) шляхтич гербу Корчак, урядник Речі Посполитої. Представник роду Лагодовських гербу Корчак.

Життєпис[ред. | ред. код]

Батько — Лагодовський Іван, волинський каштелян. Мати — дружина батька княжна Ізабелла Олександра Вишневецька,[1] донька волинського воєводи та каштеляна Андрія Вишневецького, перша дружина луцького старости князя Юрія Чорторийського, з яким розлучилась.[2]

Посади: дерптський підкоморій, бібрецький староста. Дідич, зокрема, Затурців (їх у 1642 році продав). У 1631 році продав Винники, Підберізці[3], Млинівці, Завадів, Бартошівку Вацлаву Яну Замойському. У 1647 році від Остроругів разом з дружиною придбав Княже, яке з дозволу короля у 1649 році продав Чермінським.

За відомостями Владислава Лозінського, Андрій Лагодовський заволодів селом Порудне. Однак у 1650 році яворівський староста, майбутній король Ян III Собеський вислав сюди відділ своїх гайдуків та шляхти, які, маючи з собою кілька гармат, змусили А. Лагодовського до втечі.[4]

Дружина — Анна Даровська. Діти (правдоподібно, за даними А. Бонецького, останні Лагодовські, про яких були згадки в актах):

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]