Артезиан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Артезиан
Країна Flag of Ukraine.svg Україна і Flag of Russia.svg Росія
Дата будівництва  століття
Артезиан на мапі античного Причорномор'я

Артезиан — античне городище в Україні на Керченському півострові (АР Крим), колишня давньогрецька колонія, потім боспорське місто. Існувало з VI ст. до н. е. до IV століття, коли було остаточно зруйноване і загинуло внаслідок гунської навали.

За думкою деяких дослідників, саме на місці цього городища знаходилось античне місто Пароста, яке згадується у Плінія і Клавдія Птолемея.

Площа городища дорівнює 7 га.[1] Поселення було укріплене валами і ровами, в середмісті знаходилась захищена кам'яними стінами цитадель з прямокутними баштами. Також на території городища виявлені залишки 2-х ізольованих фортів з фундаментами круглих башт заввишки близько 8-12 м. За припущеннями дослідників, у Артезиані знаходились державні чиновники і розташовувався невеликий військовий гарнізон з кавалерією.

За часів російської окупації городище з 2016 зазнало ніщивних руйнувань внаслідок створення поблизу нього піщаного кар'єру для будівництва траси "Таврида"[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.archmap.ru/mondescr/artezian.htm
  2. http://www.blackseanews.net/read/125233 Археологи: трасса «Таврида», построенная на крымском песке, неминуемо обвалится