Партеніон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партеніон

Античне городище «Парфеній».jpg

Країна Flag of Ukraine.svg Україна, Flag of Russia.svg Росія, Flag of the Soviet Union.svg СРСР і Flag of Russia.svg Російська імперія
Розташування Керч
Дата будівництва  століття
Партеніон у Вікісховищі?
Античне городище «Парфеній».jpg

Партеніон , Партен (лат. Parthenion) — городище на місці античного міста, яке згадував в периплі Арріан та Стефан Візантійський, розташоване в найбільш вузькому місці Боспору (Керченської протоки). На протележному боці протоки, за Страбоном, було місто Ахіллеон. Партен(іон) знаходився на відстані 40 стадій від Мирмекіон, а Мирмек(іон) на відстані 20 стадій від Пантикапею.

План античного міста[ред. | ред. код]

З 1953 досліджувалося Е. Кастанашем. Партеніон виник ймовірно в кін. VI — напочатку V в. до н. е. Місто цього часу було зруйноване, а на його місці в III в. до н. е. було збудоване нове місто. Нове місто було збудоване за єдиним планом, його стіни були орієнтовані на всі сторони світу. Це нове місто було оточене оборонним муром, зведеним одночасно з будівлями. Біля вежі в західній стіні були ворота. Інші міські ворота знаходилися в центрі північної стіни, шириною до метрів. Ці ворота були закладені в II в. до н. е. Основу плану міста складали вулиці, які перетиналися під прямим кутом. Ширина вулиць була 1,50 до 1,75 м. Повздовжня вулиця була вимощена втрамбованою в глину черепицею, а по її узбіччі йшов вимощений бутовим каменим тротуар. Типовий будинок того часу складався з 2-3 приміщень і вимощеного подвір'я прямокутних за планом. Площа подвір'я складала 20-30 м кв., а житлових приміщень 15-20 м кв. Деякі приміщення мали площу 35 кв. м., а подвір'я — 50 м кв. Будинки були перекриті боспорською та синопською черепицею. Вихід з будинку на вулицю йшов через подвір'я.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]